عصر بازاربرنج

دو پله‌ای شدن مالیات بر درآمد کارمندان در راستای عدالت مالیاتی نیست

عصر اعتبار- عضو کمیسیون تلفیق مجلس با تاکید بر اینکه مخالف تصمیم این کمیسیون در دو پله‌ای کردن مالیات بر درآمد کارمندان هستم، گفت: احتمالا بند «الف» تبصره ۶ لایحه بودجه ۹۹ مجددا مورد بررسی و رای‌گیری قرار می گیرد.

دو پله‌ای شدن مالیات بر درآمد کارمندان در راستای عدالت مالیاتی نیست
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۲۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از فارس، قاسم احمدی لاشکی عضو کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی درباره مصوبه این کمیسیون پیرامون کاهش پله‌های مالیاتی کارمندان از پنج پله به دو پله گفت: بنده مخالف تصمیم کمیسیون تلفیق مجلس در دو پله‌ای کردن مالیات کارمندان هستم. این مصوبه در راستای عدالت مالیاتی نیست.

  وی ادامه داد: بر اساس مصوبه کمیسیون تلفیق کسانی که هفت برابر سقف معافیت که 3 میلیون است، حقوق دریافت می‌کنند، باید 10 درصد مالیات دهند که منطقی به نظر نمی‌رسد.

  لاشکی با اشاره به صحبت‌های نمایندگان موافقان مالیات دو پله‌ای گفت: موافقان مصوبه اخیر کمیسیون تلفیق معتقد بودند، مالیات بعضی گروه­ها از جمله اعضای هیئت­‌های علمی به گونه‌­ای است که رقم دریافتی آنها را در سال 99 کمتر از سال 98 خواهد بود زیرا در قانون بودجه 98 رقم مالیات کسانی که حقوق بالا دریافت می‌کنند به 35 درصد رسیده است.

  عضو کمیسیون تلفیق مجلس در پایان تصریح کرد: این موضوع را باید در بخش حقوق و دستمزد بودجه مورد بررسی قرار داد. درحال حاضر در کمیسیون تلفیق به نتیجه نهایی نرسیده‌ایم. احتمالا بند «الف» تبصره 6 لایحه بودجه 99 مجددا مورد بررسی و رای‌گیری قرار می گیرد.

  به گزارش فارس، اخیرا کمیسیون تلفیق مجلس در اقدامی عجیب، ضمن رد پیشنهاد دولت برای پنج پله ای شدن مالیات بر درآمد کارمندان در بند «الف» تبصره 6 لایحه بودجه 99، مصوب کرد مالیات بر درآمد کارمندان به صورت دو پله ای اخذ شود. کارشناسان اعتقاد دارند این مصوبه کمیسیون تلفیق مجلس که به معنای کاهش چشمگیر مالیات افرادی است که حقوق های نجومی می گیرند، هم برخلاف عدالت است و هم موجب کاهش 5 هزار میلیارد تومانی درآمد دولت از این محل می شود.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۸ ماه پیش
    آرشیو