عصر بازار

وام ازدواج در سال آینده ۵۰ میلیون تومان شد

عصر اعتبار- نایب رئیس کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۹ از مصوبه این کمیسیون برای پرداخت وام ازدواج ۵۰ میلیون تومانی به هر یک از زوج‌ها در سال آینده خبر داد.

وام ازدواج در سال آینده ۵۰ میلیون تومان شد
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۲۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۳:۰۰

    به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، علی اصغر یوسف نژاد اظهار کرد: در جلسه امروز سه شنبه کمیسیون تلفیق جزء الف تبصره 16 ماده واحده لایحه بودجه به تصویب رسید که بر اساس آن به منظور حمایت از ازدواج جوانان بانک مرکزی موظف است از محل پس انداز و قرض الحسنه نظام بانکی، تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج به زوج‌هایی که تاریخ عقد ازدواج آنها بعد از یکم فروردین 96 می‌باشد و تاکنون وام ازدواج دریافت نکرده‌اند با اولویت نخست پرداخت کند.

    به گفته وی، طبق این مصوبه تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج برای هر یک از زوج‌ها در سال 99، 50 میلیون تومان با دوره بازپرداخت پنج ساله با اخذ یک ضامن معتبر و سفته است.

    یوسف نژاد همچنین گفت: بر اساس مصوبه دیگر کمیسیون تلفیق بانک مرکزی مکلف است از طریق بانک‌های عامل مبلغ 7000 میلیارد تومان از محل منابع سپرده‌های پس انداز و جاری قرض الحسنه نظام بانکی به تفکیک 5000 میلیارد تومان به کمیته امداد و 2000 میلیارد تومان به سازمان بهزیستی با معرفی دستگاه‌های ذیربط به مددجویان و کارفرمایان طرح‌های اشتغال مددجویی با اولویت زنان سرپرست خانوار به صورت قرض‌الحسنه با بازپرداخت هفت ساله پرداخت کند. در صورتی که هر یک از دستگاه‌های مذکور نتواند به هر میزان سهمیه تسهیلات خود را تا پایان آذر 99 استفاده کند سهمیه مذکور به دیگر دستگاه‌های مشمول تعلق می‌گیرد.

    برچسب ها
    پورسعید خلیلی