عصر بازار

صعود جهانی دلار از سر گرفته شد

عصر اعتبار- شاخص دلار پس از افت محسوس دیروز مجددا صعودی شد. به گزارش «ایسنا» به نقل از رویترز، انتظار می‌رود تا سرانجام پس از هفده ماه جنگ تجاری، دو اقتصاد بزرگ جهان تا پایان این هفته بر سر امضای فاز نخست توافق تجاری به یک جمع‌بندی واحد برسند.

صعود جهانی دلار از سر گرفته شد
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از دنیای اقتصاد، قرار است تا نخست‌وزیر چین برای این کار راهی واشنگتن شود و استیون منوچین، وزیر خزانه‌داری آمریکا از گفت‌وگوی خود با طرف چینی خبر داده است. با این حال در منطقه خاورمیانه اگرچه از شدت تنش‌ها به میزان قابل‌توجهی کاسته شده است اما برخی ریسک‌ها هنوز به قوت خود باقی مانده‌اند. شینزو آبه، نخست‌وزیر ژاپن در دیدار با محمد بن‌سلمان، ولیعهد عربستان سعودی بر مصمم بودن کشورش به ارسال نیروی نظامی به خلیج فارس تاکید کرده و پارلمان ژاپن نیز با اختصاص بودجه برای تامین مالی این کار موافقت کرده است. آدام کول، تحلیلگر بازار در موسسه «آر‌بی‌سی کپیتال مارکتس» گفت: با کاهش تنش‌ها در نقاط مختلف اکنون معامله‌گران آهسته‌آهسته در حال ثبت سفارش‌های خرید جدید هستند.

  شاخص دلار که نرخ برابری آن در مقابل سبدی از ارزهای جهانی را اندازه می‌گیرد، در معاملات امروز با افزایش 1/ 0 درصدی نسبت به روز قبل و در سطح 07/ 97 واحد بسته شد. نرخ برابری هر فرانک سوئیس معادل 0297/ 1 دلار اعلام شد. روابط آمریکا با اروپا نیز بر سر مسائل تجاری کماکان متشنج است و پس از تحریم پروژه انتقال گاز روسیه به آلمان توسط آمریکا، تنش‌ها بین متحدان دو سوی اقیانوس اطلس شدت گرفته و آلمان از کشورهای عضو اتحادیه اروپا خواسته است با هم یک سپر دفاعی در برابر تحریم‌ها تشکیل دهند. از سوی دیگر نیز فرانسه آمریکا را تهدید کرده است که در صورت عملی شدن افزایش تعرفه‌ها، پرونده را به سازمان تجارت جهانی خواهد بود. برونو لو‌مر، وزیر دارایی فرانسه با غیرمنطقی خواندن مواضع آمریکا خواهان بازگشت به میز مذاکره شده است.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • ۱۵
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۲ ماه پیش
  آرشیو