عصر بازاربرنج

در سال جاری صورت گرفت

پرداخت بیش از ۲۷۸ میلیارد تومان تسهیلات ساخت مسکن در بافت فرسوده

عصر اعتبار- مدیر امور اعتباری بانک مسکن از پرداخت نزدیک به ۹۰۰۰ فقره تسهیلات بافت فرسوده و بازآفرینی شهری به مبلغ ۲۷۸ میلیارد و ۱۲۵ میلیون تومان از ابتدای امسال تاکنون خبر داد و گفت: بیشترین تسهیلات پرداختی در حوزه بافت فرسوده متعلق به استان تهران بوده است.

پرداخت بیش از ۲۷۸ میلیارد تومان تسهیلات ساخت مسکن در بافت فرسوده
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، محمدحسن علمداری با بیان اینکه برای حمایت از تولید و عرضه مسکن در هسته فرسوده و قدیمی شهرهای کشور از تمامی ظرفیت و توان تسهیلات‌دهی بانک به سازنده‌ها استفاده می‌شود، اظهار کرد: تا روز 21 دی امسال، تعداد 22 هزار و 732 واحد مسکونی برای اخذ تسهیلات ویژه بافت فرسوده به بانک مسکن از سوی شرکت بازآفرینی شهری معرفی شده‌اند.

  وی افزود: از مجموع واحدهای معرفی شده به مدیریت شعب بانک مسکن، تا تاریخ اعلامی مجموعا 8945 واحد مسکونی به مرحله انعقاد قرارداد برای دریافت تسهیلات بافت فرسوده رسیده‌اند. به تعبیر دیگر این تعداد از واحدهای معرفی شده به مدیریت شعب بانک مسکن در سراسر کشور، پس از بررسی، به مرحله انعقاد قرارداد و در نوبت پرداخت تسهیلات قرار گرفته‌اند.

  علمداری یکی از مهم‌ترین اقدامات برای تسهیل و تسریع جریان نوسازی و بازآفرینی بافت فرسوده را پرداخت تسهیلات مناسب به پروژه‌های ساختمانی واقع در این محدوده است دانست و گفت: مطابق با کارنامه عملکرد به دست آمده از مجموع تسهیلات پرداخت شده در محدوده بافت فرسوده کشور، در ماه‌های گذشته 278 میلیارد و 125 میلیون تومان به متقاضیان تسهیلات پرداخت شده است.

  طبق اعلام بانک مسکن، مدیر امور اعتباری این بانک به روند تسهیلات‌دهی به متقاضیان‌ بافت فرسوده در تهران اشاره کرد و افزود: از ابتدای سال تا 21 دی ماه، مجموعا 2238 واحد مسکونی به مرحله انعقاد قرارداد برای اخذ این نوع تسهیلات در شعب بانک مسکن رسیده‌اند که بالاترین سطح به لحاظ تعداد در میان استان‌های کشور محسوب می‌شود.

  به گفته او، پس از تهران، استان خراسان رضوی، آذربایجان شرقی و اردبیل به ترتیب بیشترین میزان تسهیلات منعقده در حوزه بافت فرسوده را به خود اختصاص داده‌اند.

  علمداری همچنین یکی از مهم ترین شرایط اخذ تسهیلات در بافت فرسوده را پیشرفت حداقل 20 درصدی پروژه اعلام کرد و افزود: پروژه‌های ساختمانی در بافت فرسوده، برای دریافت تسهیلات مشارکت مدنی باید به مرحله 20 درصد پیشرفت فیزیکی رسیده باشند.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۱۰ ماه پیش
    آرشیو