عصر بازاربرنج

ئیس کمیته امداد امام خمینی (ره):

افزایش دو برابری مستمری دی و بهمن مددجویان در مناطق سیل زده

عصر اعتبار- رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) از افزایش دو برابری مستمری ماههای دی و بهمن سال جاری ویژه مناطق سیل زده استان های سیستان و بلوچستان، کرمان و هرمزگان با هدف کمک هر چه بیشتر به مددجویان خبر داد.

افزایش دو برابری مستمری دی و بهمن مددجویان در مناطق سیل زده
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایرنا، سید مرتضی بختیاری روز پنجشنبه با بیان اینکه خانوارهای تحت حمایت مستمری خود را بابت مستمری اول و دوم، یارانه و سبد معیشتی دریافت می کنند، تصریح کرد: همچنین براساس تبصره ماده 14 قانون حمایت از نیازمندان، مصوب مجلس شورای اسلامی 513 هزار و 57 خانوار نیز به صورت موقت تحت حمایت مستمری کمیته امداد هستند.

  بختیاری همچنین در بخش دیگری از سخنان خود از افزایش دو برابری مستمری ماههای دی و بهمن سال جاری ویژه مناطق سیل زده خبر داد و افزود: با هدف کمک هرچه بیشتر، مستمری مددجویان مناطق سیل زده استان های سیستان و بلوچستان، کرمان و هرمزگان هرچه زودتر پرداخت خواهد شد.

  وی تصریح کرد: اکنون با تلاش شبانه روزی تمامی همکاران و دیگر نهادها کمک های اهدایی مردم در سراسر کشور جمع آوری و آماده ارسال به مناطق سیل زده شده است.

  وی همچنین از راه‌اندازی پویش جذب کمک‌های نقدی نیکوکاران خیر برای کمک به هموطنان مناطق سیل‌زده خبر داد و گفت: شماره حساب (عابرکارت) 6037997900001000 و کد دستوری #1*8877* به منظور جمع‌آوری کمک‌های مردمی پیش‌بینی شده است.

  ماهانه 324 هزار تومان به فرزندان ایتام پرداخت می شود

  معاون توسعه و جذب مشارکت‌های مردمی کمیته امداد نیز در گفت وگو با خبرنگار ایرنا گفت: اکنون 127 هزار و 264 نفر از یتیم که فاقد پدر، مادر یا هر دو مورد هستند تحت حمایت این کمیته قرار دارند و ماهانه مبلغ 324 هزار تومان به آنان پرداخت می شود.

  علیرضا عسکریان افزود: 127 هزار و 901 نفر از فرزندان محسنین نیز تحت حمایت کمیته امداد هستند که آمار موجود در مقایسه با سال گذشته دارای 45 درصد رشد است.

  به گفته وی، به ازای هر فرد از خانواده محسنین نیز ماهانه مبلغ 124 هزار تومان پرداخت می شد که این رقم هم اکنون به 188 هزار تومان رسیده است.

  وی با بیان اینکه هم اکنون حدود 700 هزار حامی ایتام و غیره کمک های نقدی و غیرنقدی خود را در اختیار کمیته می گذارند، گفت: این تعداد نیکوکار خیر سال گذشته حدود 78 میلیارد تومان کمک های خود را که نشانگر 34 درصد رشد است را به حساب کمیته امداد واریز کرده و عین مبالغ در اختیار نیازمندان تحت پوشش قرار گرفته است.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۱۰ ماه پیش
    آرشیو