عصر بازاربرنج

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان:

پرداخت وام ازدواج به ۲ هزار فرد بالای ۶۰ سال در نیمه نخست امسال

عصر اعتبار- معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: ۲ هزار و ۲۰۰ نفر بالای ۶۰ سال در نیمه اول سال ۹۸، وام ازدواج دریافت کرده‌اند.

پرداخت وام ازدواج به ۲ هزار فرد بالای ۶۰ سال در نیمه نخست امسال
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از باشگاه خبرنگاران، محمدمهدی تندگویان معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان درباره پرداخت وام ازدواج به افراد بالای 60 سال سن اظهار کرد: در پرداخت وام ازدواج به موضوع سن متقاضیان توجهی نشده است.

  او با بیان اینکه سال 92 میزان دریافت کنندگان وام ازدواج دختر صفر بوده است، گفت: بر اساس گزارش‌ها در نیمه اول امسال، 4 هزار و 460 دختر زیر 15 سال وام ازدواج دریافت کردند.

  تندگویان با اشاره به اینکه در سال 96 تعداد 51 نفر و در سال 97 تعداد 3400 نفر از دختران زیر 15 سال وام ازدواج دریافت کردند، گفت: در 5 ماهه اول سال 98، بیش از 4 هزار دختر زیر 15 سال وام ازدواج دریافت کردند.

  معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه این آمار نشان دهنده افزایش کودک‌همسری نیست، افزود: اگر تعداد وام گیرندگان زیر 15 سال دختر افزایش یابد تا پایان سال 3 تا 4 برابر دختران زیر 15 سالی خواهد شد که وام ازدواج دریافت کرده‌اند.

  تندگویان تصریح کرد: نرخ ثبت ازدواج با نرخ دریافت کنندگان وام ازدواج متفاوت است.

  او با بیان اینکه 224 نفر بالای 60 سال در سال 96 وام ازدواج دریافت کردند، گفت: 3500 نفر بالای 60 سال در سال 97 وام ازدواج دریافت کردند و با این حساب در نیمه اول سال 98 این عدد به 2200 نفر رسیده است.

  معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه در مجموع این عوامل تعداد ازدواج کاهش یافته است، بیان کرد: قانونگذار برای پرداخت وام ازدواج باید به شرایط سنی توجه کند و برای آن سقف قابل ملاحظه‌ای در نظر بگیرد.

  تندگویان افزود: دختران زیر 15 سال امکان بازپرداخت این وام را ندارند، چرا که اگر به بلوغ زندگی رسیده باشند در این سن به بلوغ مدیریت‌مالی نرسیده اند.

  معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: سال گذشته با پرداخت وام 30 میلیون تومانی ازدواج اقساط آن ماهانه 550 هزار تومان بود و امسال با 50 میلیونی کردن این وام بازپرداخت آن حداقل به 600 تا 700 هزار تومان در ماه می‌رسد و دختران زیر 15 سال امکان بازپرداخت آن را ندارند.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۹ ماه پیش
    آرشیو