عصر بازاربرنج

سرهنگ کاظمی خبرداد؛

دستگیری متهمی که با کارت عابر بانک امانی کلاهبرداری می‌کرد

عصر اعتبار- رئیس پلیس فتا پایتخت گفت: متهمی که با کارت‌های عابر بانک امانی ۴۰۰ میلیون ریال کلاهبرداری کرده بود، دستگیر شد.

دستگیری متهمی که با کارت عابر بانک امانی کلاهبرداری می‌کرد
نسخه قابل چاپ
جمعه ۲۷ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از باشگاه خبرنگاران، سرهنگ تورج کاظمی رئیس پلیس فتا پایتخت گفت: بیست و چهارم مرداد ماه خانمی 27 ساله با در دست داشتن شکایتی از دادسرای مبارزه با جرایم رایانه‌ای «ناحیه 31 تهران» به پلیس فتا مراجعه و اظهار کرد: به حساب بانکی ام مبالغی واریز و سپس برداشت شده است و در نهایت مبلغ 30 میلیون ریال در چندین نوبت از حساب خودم برداشت و گویا فردی با حساب بانکی ام کار می‌کند.

  این مقام انتظامی با اشاره به اینکه شناسایی متهم یا متهمان پرونده در دستور کار مهندسان پلیس فتا قرار گرفت، بیان داشت: هنگام تحقیقات مقدماتی، 15 فقره پرونده مشابه دیگری نیز به این پلیس ارجاع شد و ظن ماموران به یکسان بودن متهم یا متهمان پرونده قوت گرفت.

  این مقام پلیسی افزود: ماموران موفق شدند در تحقیقات پلیسی، هویت مردی 32 ساله را شناسایی و در گام بعدی تحقیقات پلیسی مخفیگاه وی را نیز شناسایی کنند.

  سرهنگ کاظمی گفت: تحقیقات پلیسی حکایت از این داشت متهم در سایت‌های خرید و فروشی اینترنتی فعال است و از خریداران درخواست می‌کند که بیعانه خرید کالا‌ها را به شماره کارت‌های امانی که مربوط به اقوام و آشنابا متهم است واریز کنند و سپس متهم ارتباطش را با خریداران قطع کرده است.

  وی عنوان کرد: با هماهنگی‌های قضائی متهم در یک عملیات پلیسی در مخفیگاهش دستگیر و به پلیس فتا منتقل شد.

  رئیس پلیس فتا با اشاره به اینکه شاکی پرونده برای شناسایی متهم به پلیس فتا دعوت شد، گفت: با حضور شاکی در پلیس فتا، وی در تکمیل اظهارات خود به کارآگاهان گفت: متهم یکی از اقوامم است و به سبب رابطه فامیلی و اعتمادی که به وی داشتم برای یکسری کار‌های مالی، کارت بانکی ام را مدتی به امانت در اختیارش قرار داده بودم.

  وی گفت: متهم در بازجوئی‌های انجام شده اظهار کرد، در سایت‌های خرید و فروش به بهانه فروش و یا خرید کالا آگهی درج می‌کردم و با شناسایی تعدادی خریداران می‌خواستم که بیعانه کالا را به مشخصات کارتی که از قبل تهیه کرده بودم و مربوط به دوستان و یا اقوامم بود، واریز کنند و از سویی دیگر با دسترسی به اطلاعات کارت عابر بانک اقوامم، وجوه واریزی را برداشت می‌کردم و گاهی نیز وجوه بیشتری را از حسابشان برداشت می‌کردم.

  سرهنگ کاظمی با اشاره به اینکه متهم مبلغ 400 میلیون ریال از حساب مال باختگان برداشت کرده بود، افزود: با اقرار صریح متهم به جرم ارتکابی، متهم به همراه شاکیان پرونده به دادسرای مبارزه با جرایم رایانه‌ای معرفی شد.

  رئیس پلیس فتا پایتخت با تاکید بر اینکه به هیچ وجه مشخصات و داده‌های عابر بانک خود را در اختیار سایر افراد قرار ندهید، به شهروندان تذکر داد: فریب این گونه تبلیغات در فضای مجازی را نخورده و از واریز بیعانه به افراد ناشناس خودداری کنید.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۹ ماه پیش
    آرشیو