عصر بازار

۹ هزار فقره تسهیلات برای نوسازی بافت فرسوده از ابتدای سال پرداخت شد

عصر اعتبار- مدیر امور اعتباری بانک مسکن از پرداخت ۸ هزار و ۹۴۵ فقره تسهیلات بافت فرسوده و بازآفرینی شهری از ابتدای سال جاری تا روزهای اخیر خبر داد.

۹ هزار فقره تسهیلات برای نوسازی بافت فرسوده از ابتدای سال پرداخت شد
نسخه قابل چاپ
جمعه ۲۷ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایرنا، محمدحسن علمداری مدیر امور اعتباری بانک مسکن با بیان اینکه برای حمایت از تولید و عرضه مسکن در هسته فرسوده و قدیمی شهرهای کشور از تمام ظرفیت و توان تسهیلات‌دهی بانک به سازنده‌ها استفاده می‌شود، گفت: تا روز 21 دی ماه سال جاری، تعداد 22 هزار و 732 واحد مسکونی برای اخذ تسهیلات ویژه بافت فرسوده به بانک مسکن از سوی شرکت بازآفرینی شهری معرفی شده‌اند.

  وی ادامه داد: از مجموع واحدهای معرفی شده به مدیریت شعب بانک مسکن، تا تاریخ اعلامی مجموعا 8 هزار و 945 واحد مسکونی به مرحله انعقاد قرارداد برای دریافت تسهیلات بافت فرسوده رسیده‌اند. به تعبیر دیگر این تعداد از واحدهای معرفی شده به مدیریت شعب بانک مسکن در سراسر کشور، پس از بررسی به مرحله انعقاد قرارداد رسیده و در نوبت پرداخت تسهیلات قرار گرفته‌اند.

  علمداری یکی از مهمترین اقدامات برای تسهیل و تسریع جریان نوسازی و بازآفرینی بافت فرسوده را پرداخت تسهیلات مناسب به پروژه‌های ساختمانی واقع در این محدوده دانست و گفت: مطابق با کارنامه عملکرد به دست آمده از مجموع تسهیلات پرداخت شده در محدوده بافت فرسوده کشور، در ماه‌های گذشته از سال جاری رقمی معادل 278 میلیارد و 125 میلیون تومان به متقاضیان تسهیلات پرداخت شده‌است.

  مدیر امور اعتباری بانک مسکن به روند تسهیلات‌دهی به متقاضیان‌ بافت فرسوده در تهران اشاره کرد و افزود: از ابتدای سال جاری تا 21 دی ماه، مجموعا 2 هزار و 238 واحد مسکونی به مرحله انعقاد قرارداد برای اخذ این نوع تسهیلات در شعب بانک مسکن رسیده‌اند که بالاترین سطح به لحاظ تعداد در میان استان‌های کشور محسوب می‌شود.
  به گفته وی پس از تهران، استان خراسان رضوی، آذربایجان شرقی و اردبیل به ترتیب بیشترین میزان تسهیلات منعقده در حوزه بافت فرسوده را به خود اختصاص داده‌اند.

  علمداری همچنین یکی از مهم‌ترین شرایط اخذ تسهیلات در بافت فرسوده را پیشرفت حداقل 20 درصدی پروژه اعلام کرد و افزود: پروژه‌های ساختمانی در بافت فرسوده، برای دریافت تسهیلات مشارکت مدنی باید به مرحله 20 درصد پیشرفت فیزیکی رسیده باشند.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • ۱۵
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۲ ماه پیش
  آرشیو