عصر بازار

طلا کنار نمی‌رود

عصر اعتبار- اگرچه طلا از بالاترین رکورد هفت سال گذشته که در نخستین هفته سال ۲۰۱۹ به آن صعود کرده بود، عقب‌نشینی کرده اما بر اساس پیش‌بینی یک شرکت پالایش فلزات ارزشمند، سرمایه‌گذاران می‌توانند همچنان منتظر بالا رفتن قیمت‌ها باشند.

طلا کنار نمی‌رود
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، گروه MKS PAMP در گزارش خود از دورنمای سال 2020 بازار طلا اعلام کرد که همچنان در سال میلادی جاری به طلا، نقره و پالادیم خوش بین مانده است. طلا همچنان فلز امن برای سرمایه گذارانی خواهد بود که در شرایط نوسان و ابهام بازار، متقاضی پناهگاه مطمئن دارایی می‌شوند.

  طبق پیش بینی تحلیلگران گروه MKS PAMP، قیمت هر اونس طلا در سال میلادی جاری تا مرز 1780 دلار صعود خواهد کرد و میانگین آن به 1636 دلار می‌رسد. در این بین انتظار می‌رود طلا از سطح حمایتی 1520 دلار پایین‌تر نرود.

  عوامل مهمی که از قیمت طلا پشتیبانی می‌کنند مسائل ژئوپلیتیکی و سیاسی هستند. تنشهای ژئوپلیتیکی در خاورمیانه به دقت دنبال می‌شوند و یکی از عوامل موثر بر قیمت طلا خواهد بود. انتخابات ریاست جمهوری آمریکا هم ممکن است نوسانات بیشتری را برای قیمت فلزات ارزشمند و دلار آمریکا ایجاد کند. عامل دیگری که از بالا ماندن قیمت طلا حمایت می‌کند، سیاست تسهیلی بانکهای مرکزی در فضای رشد اقتصادی اندک است.

  این دورنما در حالی منتشر شده که قیمت طلا فعلا در محدوده 1550 دلار حمایت شده است.

  تحلیلگران این شرکت انتظار دارند بانکهای مرکزی همچنان خریدار بزرگ طلا باشند.

  همچنین با وجود این که نقره در سال 2020 زیر سایه طلا خواهد ماند اما تحلیلگران گروه MKS PAMP انتظار دارند قیمت هر اونس نقره تا مرز 21 دلار صعود کند و میانگین قیمت آن در سال میلادی جاری 18 دلار و 62 سنت باشد.

  در میان فلزات گروه پلاتین هم تحلیلگران بی‌نهایت به پالادیم خوش بین هستند و احتمال اندکی برای نزول قیمت قائل هستند زیرا همزمان با کاهش عرضه، تقاضای قوی برای این فلز ارزشمند وجود دارد. طبق پیش بینی تحلیلگران گروه MKS PAMP، میانگین قیمت هر اونس پالادیم امسال به 2288 دلار خواهد رسید و هر گونه تصحیح قیمت این فلز موقتی خواهد بود و با هجوم برای خرید مواجه می‌شود.

  بر اساس گزارش کیتکونیوز، اما این تحلیلگران درباره پلاتین اندکی محتاطتر هستند زیرا بازار این فلز همچنان با اشباع عرضه دست و پنجه نرم می‌کند و انتظار دارند قیمت هر اونس پلاتین به 1080 دلار صعود کرده و میانگین قیمت آن 981 دلار باشد.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • ۱۵
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۲ ماه پیش
  آرشیو