عصر بازار

ذخیره ارزی ونزوئلا به یک میلیارد دلار رسید

عصر اعتبار- تمام شدن ذخایر ارزی می‌تواند بحران اقتصادی ونزوئلا را که به گفته صندوق بین‌المللی پول "بدترین بحران اقتصادی جهان معاصر" است تشدید کند.

ذخیره ارزی ونزوئلا به یک میلیارد دلار رسید
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۰۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایلنا، ذخایر ارزی این کشور تقریبا تمام شده و این کشور اکنون تنها 800 میلیون دلار ذخیره ارزی به شکل نقد و 200 میلیون دلار به شکل دارایی‌های نقدشونده دارد. در صورتی که این ادعا صحیح باشد، ذخایر ارزی ونزوئلا اکنون کمتر از ثروت نفر 2154 در رده بندی ثروتمندان جهان خواهد بود!

  اکنون بیشتر ذخایر ونزوئلا به شکل طلا نگهداری می‌شود که دولت برای تبدیل آن به ارز به خاطر تحریم‌های آمریکا با مشکلات زیادی مواجه شده است. برخی از کشورها از جمله انگلیس نیز به بهانه تحریم ها اقدام به مصادره ذخایر طلای ونزوئلا کرده اند. ارزش ذخایر طلای ونزوئلا را در حال حاضر 3.6 میلیارد دلار برآورد کرده که 1.6 میلیارد دلار آن مربوط به ذخایر بلوکه شده در لندن است.

  برخی از کشورهای غربی و آمریکای جنوبی از جمله آمریکا، نیکلاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا را به عنوان رهبر قانونی این کشور به رسمیت نمی‌شناسند. آمریکا روز گذشته در راستای افزایش فشار اقتصادی به دولت ونزوئلا اعلام کرد 15 فروند هواپیما متعلق به شرکت ملی نفت ونزوئلا را هدف تحریم های خود قرار داده است.

  تمام شدن ذخایر ارزی می‌تواند بحران اقتصادی ونزوئلا را که به گفته صندوق بین‌المللی پول "بدترین بحران اقتصادی جهان معاصر" است تشدید کند.

  دولت ونزوئلا از سال‌ها پیش چاپ انتشار آمار مربوط به نرخ تورم را متوقف کرده است اما طبق اعلام کنگره ملی این کشور، تورم در سال 2019 برابر 4035 درصد بوده است. ارزیابی صندوق بین المللی پول خیلی بدتر از این ها است. طبق گزارش صندوق پول در ماه اکتبر، تورم ونزوئلا در  سال 2019 بیش از 200 هزار درصد و رشد اقتصادی منفی 35 درصد بوده است.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • ۱۵
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۲ ماه پیش
  آرشیو