عصر بازار

بیت‌کوین گران شد

عصر اعتبار- قیمت بیت کوین به بیش از ۹ هزار دلار رسید ولی ویروس کرونا تنها عامل تاثیر‌گذار بر آن نیست.

بیت‌کوین گران شد
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۰۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از تسنیم، بیت کوین، بزرگترین ارز مجازی دنیا، در 27 ژانویه 5 درصد افزایش نرخ داشت و در بازار بیت استمپ مستقر در لوکزامبورگ به بالاترین حد 9142.80 دلار رسید ولی پس از آن کمی کاهش داشت. بیت کوین درحال‌حاضر 9017 دلار معامله می‌شود ولی این نرخ هم بیش از 4 درصد نسبت به 24 ساعت گذشته افزایش یافته است.

  از زمان اوج نرخ بیت کوین در 2017، این ارز مجازی هنوز نتوانسته افزایش نرخ مشابهی را تجربه کند و درحال‌حاضر نیمی از بالاترین نرخ خود را دارد. بیت کوین در 2018 با افت نرخ شدیدی مواجه شد و در 2019 بهبودی نسبی داشت.

  بیت کوین تنها ارز مجازی نبوده که در این هفته افزایش نرخ نشان داده است. ارزش سایر سرمایه‌ها هم بالا رفته است. شاخص گلکسی کریپتو 1.7 درصد افزایش را در عملکرد بزرگترین ارزهای مجازی دنیا ثبت کرده است که بالاترین حد طی دو ماه گذشته است.

  این افزایش نرخ پس از عملکرد ضعیف هفته گذشته قبل از آغاز جشن‌های سال نوی چینی به وجود آمد و بسیاری را امیدوار کرده که طی چند هفته آینده هم ادامه می‌یابد.

  بحث‌های زیادی وجود دارد که افزایش نرخ بیت کوین مربوط می‌شود به شیوع ویروس کرونا در چین و خارج از مرزهای این کشور. ولی علیرغم این واقعیت که بیت‌کوین در برابر درگیری‌های بین‌المللی و مسائل اجتماعی واکنش نشان می‌دهد، این نمی‌تواند تنها عامل تاثیر‌گذار باشد.

  ارزش بیت کوین احتمالاً با گذشت زمان افزایش می‌یابد. جک دورسی، مدیرعامل توییتر قول داده به توسعه این ارز مجازی از طریق شرکت پرداخت اسکوئر کریپتو کمک کند. وی ادعا کرد فقط زمان لازم است تا پرداخت‌های کم هزینه بیت کوین مانند پول نقد مورد استقبال قرار گیرند.

  شرکت اسکوئر کریپتو اعلام کرد در حال ساخت یک کیت برای شبکه بیت کوین است تا پرداخت‌های کوچکتر سریعتر و کم هزینه تر انجام شوند و احتیاجی به استفاده از شبکه متراکم بلاک چین نباشد.

  همچنین این ارز مجازی به نقطه اوج قابل توجهی در تاریخ خود نزدیک می‌شود و آن هم نصف شدن پاداش استخراج بیت کوین در حدود 100 روز آینده است. متخصصان می‌گویند این واقعه تاثیر قابل توجهی بر نرخ این ارز مجازی دارد.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • ۱۵
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۲ ماه پیش
  آرشیو