عصر بازاربرنج

جزئیات نرخ تورم در ۳۱ استان کشور + نمودار

عصر اعتبار- بیشترین نرخ تورم نقطه به نقطه در دی ماه مربوط به استان هرمزگان (٣٢,٣ درصد) و کمترین آن مربوط به استان کردستان (۰۲ .٩ درصد) بوده است.

جزئیات نرخ تورم در ۳۱ استان کشور + نمودار
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۰۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از تسنیم، در دی ماه ١٣٩٨ عدد شاخص کل برای خانوارهای کشور (100=١٣٩٥) به ١٩٥,٤ رسید که نسبت به ماه قبل 0.٨ درصد افزایش نشان می‌­دهد. درصد تغییر شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) برای خانوارهای کشور ٢٦.٣ درصد می‌باشد. بیشترین نرخ تورم نقطه به نقطه مربوط به استان هرمزگان (٣٢.٣ درصد) و کمترین آن مربوط به استان کردستان  (20.9 درصد) است. نرخ تورم دوازده ماهه منتهی به دی ماه ١٣٩٨ برای خانوارهای کشور به عدد ٣٨.٦ درصد رسید. بیشترین نرخ تورم دوازده ماهه مربوط به استان ایلام (٤٦.٨ درصد) و کمترین آن مربوط به استان­ فارس (٣٤.٢ درصد) است.

  خانوارهای روستایی

  در دی ماه ١٣٩٨ عدد شاخص کل برای خانوارهای روستایی (100=١٣٩٥) عدد 201.1 را نشان می‌دهد که نسبت به ماه قبل 0.5 درصد افزایش داشته است. در این ماه بیشترین نرخ تورم ماهانه خانوارهای روستایی مربوط به استان یزد با ١.٥ درصد افزایش و کمترین نرخ تورم ماهانه مربوط به استان ایلام با ١.٦ درصد کاهش می‌­باشد. درصد تغییر شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) برای خانوارهای روستایی 27 درصد می­باشد. بیشترین نرخ تورم نقطه به نقطه مربوط به استان­ هرمزگان (٣٣.٧ درصد) و کمترین آن مربوط به استان کردستان (٢١.٣ درصد) است. نرخ تورم دوازده ماهه منتهی به دی ماه ١٣٩٨ برای خانوارهای روستایی به عدد ٤٢.٢ درصد رسید. بیشترین نرخ تورم دوازده ماهه مربوط به استان ایلام (51 درصد) و کمترین آن مربوط به استان­ زنجان (٣٧.٦ درصد) است.

   

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۹ ماه پیش
    آرشیو