عصر بازار

خبرهای خوش بانک کشاورزی

پرداخت ۴۳۶ هزار میلیارد ریال تسهیلات درده ماهه سال ۱۳۹۸

عصر اعتبار- بانک کشاورزی از ابتدای سال ۱۳۹۸ تا آغاز دهه مبارک فجر بالغ بر ۴۳۶ هزار میلیارد ریال تسهیلات پرداخت کرده که ۸۸ درصد آن در بخش کشاورزی بوده است.

پرداخت ۴۳۶ هزار میلیارد ریال تسهیلات درده ماهه سال ۱۳۹۸
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۴:۰۰

    به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایبنا، این بانک با تکیه بر تلاش و توانمندی نیروهای متخصص و مجرب با پرداخت تسهیلات در زیر بخش های مختلف کشاورزی نقش موثری در رونق تولید، توسعه پایدار بخش کشاورزی، تامین امنیت غذایی کشور، اشتغالزایی و بهبود معیشت کشاورزان و روستاییان داشته و افزون بر آن، با ارائه مشاوره های تخصصی ، طراحی سامانه های الکترونیکی نظارت بر مصرف تسهیلات و ارائه خدمات مالی به توزیع کنندگان محصولات و فراورده های بخش کشاورزی، نقش حمایتی خود را در تحقق شعار «از مزرعه تا سفره» جامه عمل پوشانده است.

    بر اساس این گزارش، بانک کشاورزی از ابتدای سال 1398 تا 12 بهمن ماه قریب به یک میلیون فقره تسهیلات جمعا به مبلغ 436 هزار میلیارد ریال در زیر بخش های زراعت، باغداری، دامداری و دامپروری، شیلات و آبزیان، صنایع وابسته و خدمات کشاورزی، قالی بافی و صنایع دستی و ... پرداخت کرده که از این میزان، 73 درصد تسهیلات سرمایه ای بوده و رشد 19 درصدی تسهیلات سرمایه ای در مقایسه با سال گذشته، بیانگر اهتمام و تمرکز بیشتر بانک کشاورزی بر تقویت زیربنایی تولید در بخش کشاورزی از جمله پرداخت تسهیلات توسعه اشتغال پایدار روستایی و عشایری است. شایان ذکر است مبلغ تسهیلات پرداختی توسط بانک کشاورزی در سال 1398 نسبت به پایان دی ماه سال گذشته 31 درصد رشد داشته است .

    برچسب ها
    پورسعید خلیلی