عصر بازار

توضیحات تأمین اجتماعی درباره انحلال اداره کل اتباع تأمین اجتماعی

عصر اعتبار- رئیس گروه بیمه صاحبان حرف و مشاغل آزاد و بیمه اختیاری سازمان تأمین اجتماعی در مورد اداره کل اتباع این سازمان، گفت: مقرر شد این اداره کل منحل شده و در اداره کل امور بیمه شدگان ادغام شود.

توضیحات تأمین اجتماعی درباره انحلال اداره کل اتباع تأمین اجتماعی
نسخه قابل چاپ
شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از فارس، محمود علی‌بخشی، رئیس گروه بیمه صاحبان حرف و مشاغل آزاد و بیمه اختیاری سازمان تأمین اجتماعی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس، با اشاره به ادغام اداره کل اتباع این سازمان به عنوان زیرمجموعه اداره کل امور بیمه شدگان گفت: هرگونه متوقف شدن فعالیت‌های اداره مذکور را پس از ادغام رد می‌شود.

  وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه این تغییرات در تشکیلات به چه نحو اعمال می شود، بیان داشت: براساس مصوبات، تشکیلات کلی سازمان دچار تغییر و اصلاح شده و این اصلاحات فقط شامل حال اداره کل اتباع نمی‌شود.

  رئیس گروه بیمه صاحبان حرف و مشاغل آزاد و بیمه اختیاری سازمان تأمین اجتماعی خاطرنشان کرد: مقرر شد این اداره کل منحل و در اداره کل امور بیمه شدگان ادغام شود.

  وی در مورد هدف از چنین تغییری گفت: چون فعالیت‌هایی که اداره کل اتباع انجام می‌دهد، ماهیتاً بیمه‌ای است و اداره کل امور بیمه‌شدگان هم همان فعالیت‌ها را انجام می‌دهد، در نتیجه صرفا به منظور اینکه تشکیلات سازمان کوچک‌تر و چابک‌سازی شود و امور مربوطه به اتباع خارجی به صورت متمرکز و همانند سایر بیمه شدگان انجام و سازمان تامین اجتماعی  بتواند بهترین بهره‌وری را از نیروی انسانی خود به عمل آورد، بدون این‌که موازی‌کاری و تداخل در وظایف ایجاد شود، مقرر شد اداره کل اموراتباع در اداره کل امور بیمه شدگان ادغام شود.

  وی در ادامه افزود: مقرر شد کلیه شرح وظایفی که مربوط به اداره کل اتباع سازمان تأمین اجتماعی است، به اداره کل امور بیمه‌شدگان منتقل و در نتیجه، هر عملکرد و اقدامی که آن اداره کل تا به حال در موضوع بیمه اتباع انجام داده، دقیقا همان وظایف را باید اداره کل اموربیمه‌شدگان با همان شدت و حدت پی‌گیری و انجام دهد.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی