عصر بازار

مدیر کل بیمه سلامت استان تهران:

۲ میلیون پایتخت‌نشین بیمه نیستند

عصر اعتبار- مدیر کل بیمه سلامت استان تهران با بیان اینکه ۲ میلیون نفر فاقد بیمه در استان تهران پیش‌بینی می‌شود، گفت: در حال حاضر ۴ میلیون نفر در استان تحت پوشش بیمه سلامت قرار دارند.

۲ میلیون پایتخت‌نشین بیمه نیستند
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از مهر، سید محمد حسینی در خصوص تعداد پوشش بیمه همگانی در پایتخت، افزود: در حال حاضر 4 میلیون نفر در استان تهران تحت پوشش بیمه سلامت قرار دارند که از این تعداد یک میلیون نفر بیمه رایگان هستند.

  وی در پاسخ به این سوال که آیا تمامی یک میلیون نفر استحقاق تحت پوشش بیمه رایگان بودن را دارند یا خیر، گفت: به طور حتم خیر چرا که بسیاری از آنها توانایی مالی پرداخت ماهیانه 48 هزار تومان را دارند یعنی به طور متوسط روزانه حدود 1,300 تومان باید برای سلامت خود هزینه کنند و این در مقابل سایر هزینه‌ها بسیار ناچیز است.

  مدیر کل بیمه سلامت استان تهران تاکید کرد: البته در ابتدای طرح نیمی از 4 میلیون نفر تحت پوشش بیمه همگانی رایگان بودند اما بعد از رفع همپوشانی‌ها و اجرای طرح استحقاق سنجی در نهایت تعداد بیمه شدگان رایگان استان تهران به حدود یک میلیون نفر رسید.

  وی با اشاره به اینکه 2 میلیون نفر فاقد بیمه در استان تهران پیش‌بینی می‌شود، گفت: با اجرای طرح پوشش اجباری بیمه همگانی که از اواسط آبان ماه آغاز شد تاکنون تنها 173 هزار نفر از افراد فاقد بیمه در سامانه ثبت نام کردند که از این تعداد 26 هزار نفر از بیمه رایگان برخوردار شدند.

  حسینی افزود: البته این تعداد پس از ثبت نام در سامانه و درخواست آزمون وسع، توسط وزارت رفاه مشخص شد که می‌توانند تحت پوشش بیمه رایگان قرار گیرند.

  وی با اشاره به اینکه در حال حاضر در تخت بیمارستان کسی بیمه نمی‌شود، گفت: بسیاری از افراد از این موضوع اطلاع ندارند و به همین دلیل دیرتر برای اینکه تحت پوشش قرار گیرند مراجعه می‌کنند اما دیگر نمی‌توانیم مانند گذشته کسی را در تخت بیمارستان بیمه کنیم و روند بیمه حدود 10 روز به طول می‌انجامد.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی