عصر بازار

مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری تعاون اعلام کرد

ضمانت تسهیلات زنان سرپرست خانوار تا سقف ۵۰۰ میلیون تومان

عصر اعتبار- مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری بخش تعاون از ضمانت تسهیلات زنان سرپرست خانوار تا سقف ۵۰۰ میلیون تومان با سفته خبر داد و گفت: میزان صدور ضمانت‌نامه‌های صندوق در سال آینده ۳۰ درصد بیشتر از سال ۱۳۹۸ خواهد بود.

ضمانت تسهیلات زنان سرپرست خانوار تا سقف ۵۰۰ میلیون تومان
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، مهدی حسین نژاد اظهار کرد:در حال حاضر عمده فعالیتهای صندوق در بخش وام‌های روستایی بوده و در این راستا حدود 200 میلیارد تومان ضمانت‌نامه مصوب و پرداخت کرده‌ایم. در این راستا بخش های صنعت و شرکتهای توسعه عمران شهری نیز توانسته‌اند از مزایای صدور ضمانت نامه صندوق بهره‌مند شوند.

  وی حمایت از زنان سرپرست خانوار را از جمله اولویتهای صندوق برشمرد و گفت: در بحث زنان سرپرست خانوار بسته حمایتی خوبی در نظر گرفته‌ایم به نحوی که تا سقف 500 میلیون تومان وام را ضمانت می‌کنیم و از آنها سفته می‌گیریم تا بتوانند کارشان را شروع کنند.

  مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری بخش تعاون با تاکید بر ضرورت حمایت از بنگاههای تعاونی گفت: یکی دیگر از اولویتهای صندوق، نوآوری در بخش تعاون است که در این راستا صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری بخش تعاون حمایت ویژه از طرح‌های دانش بنیان و نوآور را در دستور کار خود قرار داده است.

  وی درعین حال گزارشی از آمار صدور ضمانت‌نامه‌های صندوق ارائه کرد و گفت: برای امسال 500 میلیارد تومان صدور ضمانت‌نامه برای شرکتهای مختلف مصوب کردیم که 73 درصد آن تعاونی و 27 درصد غیر تعاونی است. تاکنون نزدیک به 300 میلیارد تومان ضمانت‌نامه صادر شده و مابقی در حال صدور است.

  حسین نژاد درباره اهداف صندوق در سال آینده نیز گفت: هدفگذاری ما برای سال آینده این است که به هر میزان ضمانت‌نامه که امسال مصوب کردیم سال آینده 30 درصد بیشتر از امسال خواهد بود.

   برابر آمارها در حال حاضر بیش از 10 هزار تعاونی زنان در کشور فعالیت دارند که 11 درصد تعاونی‌های فعال کشور را به خود اختصاص داده‌اند. صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری تعاون با هدف سرمایه‌گذاری و کارآفرینی، ضمانت تسهیلات تا سقف 500 میلیون تومان با سفته را برای تعاونی‌های بانوان در اولویت قرار داده است. پیش از این نیز بانک توسعه تعاون از پرداخت 500 فقره تسهیلات 10‌ میلیون تومانی با نرخ سود چهار درصد برای تعاونی‌های زنان خبر داده بود.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۷ ماه پیش
    آرشیو
    آخرین اخبار