عصر بازار

داده‌های آماری بانکداری اسلامی؛ سه‌ماهه سوم ۲۰۱۹

عصر اعتبار- بانک اطلاعاتی هیات خدمات مالی اسلامی اقدام به انتشار داده‌های آماری نظام بانکداری اسلامی برای کشورهای عضو تا پایان سه ماهه سوم سال ۲۰۱۹ میلادی کرد.

داده‌های آماری بانکداری اسلامی؛ سه‌ماهه سوم ۲۰۱۹
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از پورتال بانکداری اسلامی و به نقل از سایت IFSB[1]، هیات خدمات مالی اسلامی در تاریخ 11 فوریه سال 2020 اقدام به انتشار داده‌های آماری سه ماهه سوم سال 2019 میلادی کرد. در این راستا، داده‌های آماری حوزه سلامت مالی و رشد نظام بانکداری اسلامی کشورهای عضو این هیئت پس از تجمیع، در وب‌سایت IFSB در دسترس عموم قرار داده شد. در واقع این اطلاعات و داده‌های آماری بعد از بروزرسانی و در قالب پروژه  PISIFIs[2]  (شاخص‌های ساختاری و احتیاطی مالی اسلامی) و با تمرکز بر بازه زمانی سه ماهه چهارم سال 2013 تا سه ماهه سوم سال 2019 برای پانزدهمین بار توسط IFSB منتشر شده است.

  دکتر بیلو لاوال دانباتا (دبیرکل IFSB)، ضمن قدردانی از حمایت و همکاری اعضای کارگروه پروژه پایگاه داده‌ای PISIFIs در فرآیند جمع‌آوری و انتشار به موقع داده‌های آماری اظهار داشت که در حال حاضر تعداد کشورهای همکار در این پروژه که داده‌های آماری حوزه بانکداری اسلامی خود را به طور منظم به این هیات اعلام می‌کنند از 17 به 24 کشور افزایش یافته و این پروژه در فاز چهارم خود وارد مرحله پیشرفته شده‌است.

  شایان ذکر است در پروژه PISIFIs  داده‌های آماری کشورهای افغانستان، بحرین، بنگلادش، برونئی، مصر، اندونزی، ایران، اردن، قزاقستان، کویت، لبنان، لیبی، مالزی، نیجریه، عمان، پاکستان، فلسطین، قطر، عربستان سعودی، سودان، ترکیه، امارات متحده عربی و انگلستان گردآوری و بروزرسانی می‌شود. به عبارت دیگر کارگروه پروژه PISIFIs شامل نمایندگانی از 24 کشور عضو هیئت خدمات مالی اسلامی است که نقش مهمی در تسهیل فرآیند جمع‌آوری اطلاعات و داده‌های بانکداری اسلامی دارند.

  علاقه‌مندان می‌توانند جهت دریافت اطلاعات تکمیلی به این نشانی مراجعه نمایند.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   دکه مطبوعات
   • ۱۵
   • اعتبار امروز
   • شماره ۸ اعتبار امروز
   • شماره ۷ اعتبار امروز
   • شماره ۶ اعتبار امروز
   • شماره پنجم
   آخرین بروزرسانی ۴ ماه پیش
   آرشیو