عصر بازار

بانک‌ها ۱۰درصد بیشتر وام دادند

عصر اعتبار- مانده تسهیلات اعطایی بانک‌ها در ۹ماهه امسال رشد ۱۰درصدی داشته است.

بانک‌ها ۱۰درصد بیشتر وام دادند
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۰۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، بر اساس تازه‌ترین آمار بانک مرکزی از بخش پولی و بانکی، حجم مانده تسهیلات بانکی ارائه‌ شده از ابتدای سال جاری تا آذرماه حدود 10 درصد افزایش یافته است. در واقع در 9 ماهه امسال میزان مانده تسهیلات بانکی 10 درصد افزایش پیدا کرده است.

  بر پایه این گزارش، مانده تسهیلات اعطایی بانک‌ها در پایان سال گذشته 1300 هزار میلیارد تومان بوده که در آذرماه سال جاری به 1426 هزار میلیارد تومان رسیده است که رشد 9.7 درصدی مانده تسهیلات را نشان می‌دهد.

  در همین مدت، مانده تسهیلات قرض‌الحسنه اعطایی از 78 هزار میلیارد تومان به 104 هزار میلیارد تومان رسیده که 7.3 درصد از کل تسهیلات اعطایی را شامل می‌شود.

  این در حالی است که مشارکت مدنی با 28 درصد و فروش اقساطی با 27 درصد از کل مانده تسهیلات اعطایی، بیشترین سهم از کل مانده تسهیلات را به خود اختصاص داده‌اند.

  مانده تسهیلات اعطایی مشارکت مدنی در پایان آذر ماه سال جاری به 396 هزار میلیارد تومان و تسهیلات فروش اقساطی به 389 هزار میلیارد تومان رسیده است.

  مانده تسهیلات اعطایی بانک‌های غیر دولتی و موسسات اعتباری نیز در پایان آذرماه سال جاری به 882 هزار میلیارد تومان رسیده که حدود 61 درصد از کل مانده تسهیلات را شامل می‌شود.

  از سوی دیگر، سهم بانک‌های تجاری در این تسهیلات حدود 17 درصد است که به این ترتیب مانده تسهیلات اعطایی در بانک‌های تجاری در آذرماه به 246 هزار میلیارد تومان رسید.

  مانده تسهیلات اعطایی بانک‌های تخصصی نیز در آذرماه به 298 هزار میلیارد تومان رسیده که نشان از سهم 21 درصدی مانده تسهیلات اعطایی بانک‌های تخصصی در این مدت دارد.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۴ ماه پیش
    آرشیو