عصر بازار

پیش بینی موسسه اس‌اندپی گلوبال

وام‌های بد بانک‌های چینی دو برابر خواهد شد

عصر اعتبار- گزارش جدید مؤسسه اعتبارسنجی اس‌اندپی گلوبال نشان می‌دهد شیوع ویروس کرونا تعداد وام‌های با عملکرد بد و سوال‌برانگیز را در بانک‌های چینی ۲ برابر خواهد کرد.

وام‌های بد بانک‌های چینی دو برابر خواهد شد
نسخه قابل چاپ
جمعه ۰۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۴:۰۰

    به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از مهر، گزارش جدید مؤسسه اعتبارسنجی اس‌اندپی گلوبال نشان می‌دهد که بانک‌های چینی با فشار بیش از حدی از سوی وام‌های بد روبرو خواهند شد. شیوع ویروس کرونا تعداد وام‌های با عملکرد بد و سوال‌برانگیز را در بانک‌های چینی 2 برابر خواهد کرد.

    دولت چین بسیاری از بخش‌های این کشور را تحت محدودیت‌های شدیدی قرار داده است تا بتواند با شیوع ویروس کرونا مقابله کند. این کار باعث شده تا تأمین مالی شرکت‌ها و مصرف‌کنندگان تحت فشار قرار بگیرد. در گزارش مؤسسه اس‌اندپی آمده است که بیشترین فشار اقتصادی در 3 ماهه اول احساس خواهد شد و اما در 3 ماهه سوم بازگشتی قدرتمند در انتظار اقتصاد چین می‌باشد.

    این مؤسسه پیش‌بینی کرد بر اساس وضعیتی که با کند شدن اقتصاد به وجود خواهد آمد، درصد وام‌های با بازپرداخت بد از 6.5 تا 7.5 درصد در قبل از شیوع ویروس، به 10.5 تا 11.5 درصد در بعد از شیوع ویروس، افزایش خواهد یافت. بانک‌های چین در تلاش بودند تا استانداردهای حسابرسی خود را سخت‌گیرانه‌تر کنند، اما اس‌اندپی می‌گوید شیوع ویروس باعث شده تا مقامات این کشور این اصلاحات را رها کرده و تمرکز خود را بر روی پایداری مالی و اجتماعی قرار دهند.

    برچسب ها
    پورسعید خلیلی