عصر بازار

دبیر اتحادیه طلای تهران؛

هرگز طلای دست دوم نخرید

عصر اعتبار- دبیر اتحادیه طلای تهران می‌گوید: خوشبختانه حباب سکه تا حدودی به صفر رسیده است، اما نیم سکه و ربع سکه به ترتیب حدود ۷۰ تا ۳۳۰ هزار تومان حباب دارد. البته باید اشاره کرد که قرار گرفتن ایران در لیست سیاه FATF در افزایش قیمت طلا بی‌تاثیر نیست.

هرگز طلای دست دوم نخرید
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۰۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از پارسینه، دبیر اتحادیه طلای تهران در پاسخ به این پرسش که آیا روند صعودی قیمت طلا تا پایان هفته ادامه‌دار است؟ گفت: با توجه به شیوع بیماری کرونا سرمایه‌ها به سمت خرید طلا سرریز شده است. پیش بینی‌های تحلیلگران خارجی از افزایش اونس جهانی طلا حکایت دارد. آنچه مشخص است تا زمانی که قیمت دلار کنترل شود قیمت طلا ثابت باقی خواهد ماند، اما چنانچه بازار ارز از سوی بانک مرکزی کنترل و نظارت نشود، قیمت طلا گران خواهد شد.

  نادر بذرافشان با اشاره به حباب انواع سکه افزود: خوشبختانه حباب سکه تا حدودی به صفر رسیده است، اما نیم سکه و ربع سکه به ترتیب حدود 70 تا 330 هزار تومان حباب دارد. البته باید اشاره کرد که قرار گرفتن ایران در لیست سیاه FATF در افزایش قیمت طلا بی‌تاثیر نیست.

  وی در توصیه‌ای به خریداران طلا در شب عید گفت: با توجه به نزدیک شدن ایام نوروز تقاضا در بازار افزایش یافته از اینرو به مردم توصیه می‌کنیم در خرید سکه و طلا دقت کنند. اخیرا اخباری مبنی بر فروش سکه‌های غیربانکی در رسانه‌ها مطرح شد مهمترین توصیه ما به مردم این است که این نوع سکه‌ها را هرگز خریداری نکنند و از واحد‌های صنفی که دارای جواز سکه فروشی هستند سکه مورد نظر را خریداری کنند. همچنین به درج هولوگرام اتحادیه در وکیوم‌ها نیز دقت کنند.

  بذرافشان همچنین با اشاره به خرید طلای دست دوم هم اظهارکرد: برخی از مردم با خرید طلا‌های دست دوم ضرر‌های بسیاری کردند؛ اولا ما هیچ گاه خرید طلای دست دوم را به دلیل شیوع برخی بیماری‌ها به مردم توصیه نمی‌کنیم و تقاضای ما این است مردم در این شرایط به سراغ طلای دست دوم نروند. از سوی دیگر در زمان خرید طلا به درج عیار و کد استاندارد طلا در فاکتور توجه شود.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • ۱۵
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۳ ماه پیش
  آرشیو
  آخرین اخبار