عصر بازار

رییس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر:

قیمت جهانی، بازار طلا را صعوی کرد

عصر اعتبار- رییس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر اظهار داشت: در حال حاضر نرخ هر قطعه تمام سکه طرح جدید با افزایش ۱۸۰ هزار تومانی نسبت به دیروز به ۶ میلیون و ۶۰ هزار تومان رسیده است.

قیمت جهانی، بازار طلا را صعوی کرد
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۰۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایلنا، محمد کشتی‌آرای در مورد آ‌خرین وضعیت بازار طلا و سکه گفت: در اواخر روز گذشته بازار روند نزولی به خود گرفته بود اما با افزایش قیمت جهانی طلا دوباره از صبح امروز بازار روند افزایشی دارد به طوری که قیمت جهانی طلا نسبت به روز گذشته افزایش 39 دلاری را تجربه می‌کند.

  وی ادامه داد: بنابراین دلیل افزایش قیمت‌ها در بازار طلا و سکه مربوط به بازار جهانی است در حالی که نرخ ارز عامل تاثیرگذار دیگر تقریبا روند ثابتی به روز گذشته دارد.

  این کارشناس بازار طلا و سکه در مورد دلیل رشد قیمت در بازار جهانی گفت:‌ عامل اصلی مربوط به کاهش رشد اقتصادی کشورها است که ویروس کرونا باعث شده اقتصاد بسیاری از کشورها تحت تاثیر این موضوع قرار بگیرد و رشد اقتصادی و سرمایه‌گذاری را کاهش دهد.

  رییس کمیسیون طلا و جواهر اتاق اصناف با اشاره به نرخ انواع سکه گفت:‌ در حال حاضر نرخ هر قطعه تمام سکه طرح جدید با افزایش 180 هزار تومانی نسبت به دیروز به 6 میلیون و 60 هزار تومان رسیده است. همچنین نرخ هر قطعه سکه تمام طرح قدیم 6 میلیون و 50 هزار تومان، نیم سکه 3 میلیون و 60 هزار تومان، ربع سکه یک میلیون و 880 هزار تومان و سکه‌های گرمی 950 هزار تومان است.

  وی افزود: همچنین هر مثقال طلا 2 میلیون و 677 هزار تومان و هر گرم طلای 18عیار 618 هزار تومان است.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • ۱۵
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۴ ماه پیش
  آرشیو