عصر بازار

ارزیابی صندوق بین‌المللی پول از تهدید کرونا بر اقتصاد جهانی

عصر اعتبار- صندوق بین‌المللی پول در بیانیه‌ای اعلام کرد که شیوع ویروس مرگبار کرونا می‌تواند بهبود اقتصاد شکننده جهان را در معرض خطر قرار دهد.

ارزیابی صندوق بین‌المللی پول از تهدید کرونا بر اقتصاد جهانی
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۰۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایبنا، بیانیه صندوق بین المللی پول در مورد تاثیر ویروس کرونا بر رشد اقتصادی در حالی عنوان می‌شود که وزرای مالی کشورهای گروه 20 در ریاض پایتخت عربستان گردهم آمده‌اند تا در مورد روش های مهار تأثیرات ویروس کرونا بر اقتصاد جهانی را به بحث و گفت و گو بپردازند.

  «کریستالینا جورجیوا» رییس صندوق بین المللی پول بعد از نشست دو روزه نشست گروه 20 گفت: رشد جهانی بعد از بازگشت متوسط در سال جاری به 3.3 درصد رسید که این رقم در سال گذشته 2.9 درصد بوده‌است.

  جورجیوا با اشاره به روند آهسته بازگشت رشد اقتصادی به وضعیت عادی گفت: روند بازگشت بسیار شکننده است. وی در بیانیه‌ای افزود: ویروس کرونا فعالیت اقتصادی چین را مختل کرده و می‌تواند روند بهبود رشد جهانی را نیز در معرض خطر قرار دهد.

  جورجیوا تاکید کرد که شیوع ویروس کرونا می‌تواند رشد اقتصادی چین را به 5.6  درصد برساند که این میزان که چهاردهم درصد (0.4) پایین‌تر از چشم‌انداز رشد اقتصادی چین در ژانویه (دی- بهمن) است.

  طبق آخرین اخبار رسمی تا روز یکشنبه در مجموع 78 هزار و 724 نفر در سطح جهان مبتلا به ویروس کرونا شدند  که 76 هزار و 936 نفرشان در چین هستند. از این مجموع 2 هزار و 462 نفر فوت کرده‌اند که دو هزار و 442 نفر آن چینی هستند. کمیسیون بهداشت ملی چین گزارش کرد که 23 هزار و 92 نفر از مبتلایان درمان شده‌اند.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی