عصر بازار

تولید محصولی برای ارائه خدمات پرداخت و دریافت وجه بدون کارت

عصر اعتبار- فناوران پارک علم و فناوری کردستان موفق به طراحی محصولی شده‌اند که راهکاری سالم‌تر برای پرداخت‌ و دریافت وجه در زمان شیوع اپیدمی محسوب می‌شود.

تولید محصولی برای ارائه خدمات پرداخت و دریافت وجه بدون کارت
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، این محصول دارای خدمات پرداخت و دریافت وجه بدون کارت و بدون تماس است که براساس اسکن کد QR و خدمات کوتاه برد Bluetooth طراحی شده است. خدمات این محصول بدون اپلیکیشن نیز قابل استفاده بوده و تنها با یک اسکن ساده QR وارد فرآیند پرداخت خواهد شد. علاوه بر آن، این تیم دستگاه‌هایی با قابلیت ویرایش مبلغ تولید کرده که برای کسب‌وکارهای مختلف قابل استفاده هستند.

  مهندس نویدی، مدیرعامل شرکت‌ فناور طراح این محصول گفت: این محصول به‌دلیل اینکه نیازی به تبادل کارت و ورود رمز بر روی دستگاه کارت‌خوان ندارد، می‌تواند به کاهش پخش ویروس در کسب‌وکارها و در حین انجام عملیات خرید (پرداخت و دریافت وجه) کمک کند.

  وی در مورد نحوه انجام عملیات اظهار کرد: نحوه انجام عملیات خرید به این صورت است که در محل فروشگاه یا هر نوع کسب‌وکار دیگر، کد QR نصب شده یا یکی از دستگاه‌های تولیدی این شرکت قرار می‌گیرد. سپس مشتری (دارنده‌کارت) از طریق تلفن همراه کد مورد نظر را اسکن کرده و به صفحه پرداخت هدایت می‌شود. نهایتاً مشتری با ورود اطلاعات کارت بر روی تلفن همراه خود، پرداخت را انجام می‌دهد. بنابراین تماس فیزیکی از طریق کارت بانکی بین فروشگاه و مشتری اتفاق نمی‌افتد.

  بر اساس اعلام وزارت علوم، مهندس نویدی در ادامه گفت: بنابراین در جهت پیشگیری کرونا؛ مراکز درمانی و دارویی، تاکسی و حمل و نقل و هر نوع کسب و کاری که دارای صف و شلوغی باشد، می‌توانند از این خدمت استفاده کنند. در حالت عادی تمامی کسب و کارهای اینترنتی، سازمان‌های عضوپذیر، برنامه‌نویسان کامپیوتری، تاکسیرانی، پیک و پست، تفریحات دریایی، آژانس مسافرتی، عوارض راه، طلا و سکه فروشی، داروخانه، عمده فروشی، بازاریابی مستقیم، موسسات مالی و صرافی، آژانس املاک، نمایشگاه اتومبیل، باشگاه‌های خصوصی، مراکز آموزش مجازی و مکاتبه‌ای، موسسات خیریه و خدمات اجتماعی می‌توانند از خدمات این محصول استفاده کنند.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی