عصر بازار

تفاوت سود مرکب با بهره مرکب بانکی چیست؟

عصر اعتبار- یکی از ساده‌ترین روش‌های ایجاد سود مرکب، توجه به سرمایه‌های کوچک است.

تفاوت سود مرکب با بهره مرکب بانکی چیست؟
نسخه قابل چاپ
جمعه ۰۱ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، حتما برایتان پیش آمده است که به بانک بروید  و با نگاه کردن به دفترچه حساب بانکی خود متوجه چیزی نشوید و برایتان سوال های زیادی ایجاد شود. سود ساده و مرکب تفاوت های بسیاری دارد که شاید برای شماهم جذاب باشد.

  در محاسبه سود ساده، فقط اصل سرمایه و سودی که به آن تعلق می‌گیرد مهم است ولی سود مرکب، سودی ترکیب‌ شده و مضاعف است. در محاسبه سود مرکب علاوه بر محاسبه سودی که به اصل سرمایه تعلق می‌گیرد، سودی که به خود سودها تعلق می‌گیرد هم در نظر گرفته می‌شود.

  در بهره ساده، بهره دریافتی سرمایه‌گذاری نمی‌شود و بنابراین بهره‌ای که در هر دوره دریافت می‌شود، فقط از محل سرمایه‌گذاری اولیه خواهد بود

  گفتنی است مرکب کردن بهره، یعنی دریافت بهره از محل بهره؛ نتیجه این کار، بهره مرکب نامیده می‌شود.

  استفاده از سود مرکب ، سرمایه ما را نسبت به سود ساده، چندین برابر افزایش می دهد. ولی تنها در صورت وجود درآمد پایدار می‌توانیم از بهره مرکب استفاده و سرمایه خود را چندین برابر افزایش دهیم. به عبارتی ،بهتر است بگوییم برای درآمدهای مقطعی کاربردی ندارد.

  دو اصل در سود مرکب مهم هستند؛ نخست آنکه به اصل و سود سرمایه‌گذاری خود دست نزنید و به آن اجازه رشد بدهید و نکته دوم داشتن صبر است.

  برای بهتر متوجه شدناین مفهوم بهتر است  تعریفی از دارایی داشته باشیم.دارایی به هرچیز با ارزشی گفته می شود که صرفا مادی باشد و با پول اندازه گیری شود مانند پول، سکه، خانه، ماشین.

  این دارایی برای مرکب شدن باید در حساب بانکی یا کسب و کار به کار گرفته شود.پس باید به فکر کسب و کاری باشید که در خواب هم برایتان سوداوری داشته باشد و سود آن را بتوانیم دوباره در کسب و کار فعلی یاسایر کسب و کارها سرمایه گذاری کنیم تا موجب پیشرفت ما در کسب ثروت شود.

  یکی از ساده‌ترین روش‌های ایجاد سود مرکب، توجه به سرمایه‌های کوچک است. به کارگیری سرمایه های کم و قرار دادن آن در مسیر درست سرمایه گذاری می تواند اندوخته های مالی یک نفر را افزایش دهد که یکی از راه هایی که می تواند فرد را به این هدف برساند, شرکت در بازار سرمایه است.

  بهتر است بداتید نظام پرداخت سود بانک‌ها بر اساس سود مرکب نیست از همین جهت  نمی‌توان با پس‌انداز سرمایه در بانک به سود مرکب رسید.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی