عصر بازار

ذخیره ارزی سامانه نیما به ۲ میلیارد و ۳۰۵ میلیون یورو رسید

عصر اعتبار- مابه التفاوت ورود و خروج ارز به سامانه نیما در فاصله زمانی اول فرودین تا پایان اسفند ۹۸ از باقی ماندن ۲.۳ میلیون یورو در این سامانه خبر می دهد.

ذخیره ارزی سامانه نیما به ۲ میلیارد و ۳۰۵ میلیون یورو رسید
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۰۷ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از مهر، نتایج پژوهش معاونت بررسی‌های اقتصادی اتاق بازرگانی تهران از عملکرد بازار ثانویه در سال 98 حکایت از آن دارد که از اول فروردین تا 28 اسفند 98 فروش ارز صادراتی به 16 میلیارد و 173 میلیون یورو رسیده که در مقابل، 13 میلیارد و 868 میلیون یورو نیز برای واردات، ارز اختصاص یافته است.

  بر این اساس در اسفندماه سال 98 مجموع فروش ارز صادراتی 1 میلیارد و 333 میلیون یورو بوده که در مقابل، 1 میلیارد و 338 میلیون یورو نیز، ارز برای واردات اختصاص یافته است.

  در عین حال، در اسفندماه سال گذشته نیز 2 میلیارد و 738 میلیون یورو ارز به سامانه نیما فروخته شده بود که در مقابل 2 میلیارد و 271 میلیون یورو برای واردات ارز تخصیص داده شده بود که بر این اساس، فروش ارز صادراتی در اسفندماه امسال نسبت به اسفندماه سال گذشته 51 درصد و خرید ارز از سامانه نیما برای واردات نیز 41 درصد کاهش نشان می‌دهد.

  در مجموع بر اساس آنچه که معاونت بررسی‌های اقتصادی اتاق بازرگانی تهران انجام داده، از 16 مرداد 97 تا 28 اسفند 98 مجموعاً 27 میلیارد و 354 میلیون یورو ارز صادراتی وارد سامانه نیما شده و در مقابل، 23 میلیارد و 227 میلیون یورو نیز برای واردات تأمین شده است.

  میانگین خرید هر دلار در بازار ثانویه در اسفند 98 معادل 13 هزار و 641 تومان و میانگین فروش هر دلار آمریکا در بازار ثانویه در اسفند 98 نیز 13 هزار و 696 تومان بوده است.

  بر این اساس رشد 57 درصدی نرخ دلار در اسفند 98 نسبت به اسفند 97 رقم خورده است.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۶ ماه پیش
    آرشیو