عصر بازار

بسته ۲.۲ میلیارد دلاری سوئد برای پوشش هزینه‌های درمانی رونمایی شد

عصر اعتبار- دولت سوئد اعلام کرد که در راستای تعدیل آثار اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا، ۲.۲ میلیارد دلار دیگر برای کمک به مناطق و شهرداری‌ها فراهم خواهد آورد.

بسته ۲.۲ میلیارد دلاری سوئد برای پوشش هزینه‌های درمانی رونمایی شد
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۱۴ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایبنا، این بودجه که 5 میلیارد کرون آن پیش‌تر رونمایی و اعلام شد، «هزینه‌های کلی و افزایش یافته دولت» و همچنین مبالغی بیشتر را برای بخش بهداشت و تامین اجتماعی شامل می‌شود.

  دولت سوئد پیش از این به منظور تسکین ضربه اقتصادی ناشی از پاندمی کرونا، برای ساعات کاری کوتاه‌تر یارانه در نظر گرفته، مالیات را کاهش داده، وام‌های ضمانتی اعطا و مقررات را برای استفاده ازمزایای بیکاری طولانی مدت تسهیل کرده است.

  اوایل امروز (پنج‌شنبه) سازمان نظارت مالی سوئد اعلام کرد که به بانک‌ها مجوز داده تا بازپرداخت اصل وام‌های رهنی مسکن را معوق کنند؛ پیش از این تنها افرادی که شغل خود را از دست داده یا بیمار شده بودند، قادر به استفاده از این امتیاز بودند.

  دولت سوئد روز سه‌شنبه در گزارشی پیش‌بینی کرد که رشد اقتصادی این کشور در سال جاری 4 درصد کاهش یابد؛ رکودی مشابه آنچه سوئد در بحران مالی جهان در سال 2008 تجربه کرده بود.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی