عصر بازاربرنج

قیمت جهانی طلا سقوط کرد

عصر اعتبار- قیمت هر اونس طلا امروز با ۱.۹ درصد کاهش به ۱۶۳۵ دلار و ۸۰ سنت رسید.

قیمت جهانی طلا سقوط کرد
نسخه قابل چاپ
جمعه ۱۵ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از تسنیم، در حالی که ارزش دلار امریکا تقویت شده قیمت طلا پس از افزایش 1.4 درصدی جلسه قبل امروز شاهد کاهش بود، اما افزایش بی سابقه هفتگی تعداد متقاضیان دریافت مقرری بیکاری در آمریکا موجب شد تا افت قیمت طلا محدود باشد.

  بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با 1.9 درصد کاهش به 1635 دلار و 80 سنت رسید.

  قیمت فلز زرد پس از جهش 8 درصدی در هفته گذشته در هفته جاری نیز بیش از 0.4 درصد افزایش داشته است. ارزش دلار آمریکا که در دو جلسه قبلی شاهد رشد بود، امروز نیز 0.1 درصد نسبت به ارزهای رقیب رشد داشته است.

  در حالی که شهرهای بیشتری برای مقابله با ویروس کرونا اقدام به برقراری مقررات دورکاری کرده اند، تعداد متقاضیان دریافت مقرری بیکاری در آمریکا در طی هفته گذشته به رقم بی سابقه 6.65 میلیون نفر رسید.

  بر اساس پیش بینی های منتشر شده توسط دفتر بودجه کنگره آمریکا، نرخ بیکاری در این کشور در سه ماهه دوم سال از مرز 10 درصد فراتر خواهد رفت و نرخ رشد تولید ناخالص داخلی این کشور بیش از 7 درصد کاهش خواهد یافت.

  بانک جهانی اعلام کرده که با تاسیس یک صندوق اضطراری 1.9 میلیارد دلاری برای مقابله با ویروس کرونا در 25 کشور در حال توسعه موافقت کرده است.

  تعداد موارد ابتلا به ویروس کرونا در جهان روز پنجشنبه از مرز یک میلیون نفر گذشت و بیش از 52 هزار نفر بر اثر این ویروس جان خود را از دست دادند.

  وزیر اقتصاد آلمان هم گفته بزرگترین اقتصاد اروپا احتمالا امسال بیش از زمان بحران مالی سال 09-2008 شاهد رشد منفی خواهد بود و در برخی ماه های سال ممکن است شاهد رشد منفی بیش از 8 درصد باشد.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی