عصر بازار

سود سهام عدالت برای چه کسانی واریز نشده است؟

عصر اعتبار- سود سهام عدالت قرار بود در هفته اول اسفند ماه سال گذشته برای همه سهام‌داران واریز شود، ولی پس از گذشته بیش از یک ماه و ورود به سال جدید هنوز بسیاری از دارندگان برگه‌های این سهام مدعی هستند سود آن را دریافت نکرده‌اند.

سود سهام عدالت برای چه کسانی واریز نشده است؟
نسخه قابل چاپ
شنبه ۱۶ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از تجارت نیوز، علیرضا صالح، رئیس سازمان خصوصی‌سازی در نشست خبری خود میانه بهمن ماه سال 98 برگزار شد، زمان واریز سود سهام عدالت را از روز شنبه سوم اسفند ماه و آخرین زمان واریزی را پایان همان هفته یعنی روز 9 اسفند ماه اعلام کرذ.

  با اولین واریزی‌ها اعتراضات به مبلغ سود آغاز شد، گرچه صالح مبلغ سود را بیش از 200 هزار تومان اعلام کرده بود اما در واکنش به اعتراض مردم گفت: سود 205 هزار تومانی به ازای یک میلیون تومان سهام عدالت، برای افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی به صورت کامل واریز می‌شود چون این افراد 50 درصد تخفیف و 50 درصد سهام عدالت دارند.، ارزش واقعی این برگه‌های یک میلیون تومانی حدود 530 هزار تومان است و سود این مقدار (نه یک میلیون تومان) محاسبه می‌شود. بنابراین سود این برگه‌های یک میلیون تومانی سهام عدالت معادل 107 هزار تومان است.

  در این خصوص حسن علائی، عضو هیات عامل و معاون واگذاری سهام و بنگاه‌ها سازمان خصوصی‌سازی گفت که برخی از بانک‌ها به سازمان نامه داده‌اند که سود سهام تعدادی از مشمولان سهام عدالت برگشت خورده است که علت این برگشت خوردن نیز به مسدود یا راکد بودن و گیرهای بانکی مربوط می‌شود؛ البته تعداد این افراد خیلی زیاد نیست.

  همچنین ممکن است یکی از علل عدم واریز سود سهام عدالت، ثبت نشدن شماره شبا این افراد باشد که پیش‌تر رئیس سازمان خصوصی‌سازی تعداد آن را بیش از چهار میلیون نفر اعلام کرد.

  اما موج جدید اعتراض سهام‌داران به عدم دریافت سود سهام عدالت است، تعطیلات نوروزی به پایان رسیده یعنی بیش از یک ماه از پایان واریزی سود سهام عدالت گذشته است و هنوز برخی معترض و مدعی هستند که این سود را دریافت نکرده‌اند.

  اعتراض برخی از مخاطبان تجارت‌نیوز به این شرح است:

  «والا من شبام تائید هست سالهای قبل سود گرفتم اما امسال نریختن تو سامانه اگر قرار به واریز باشه میزنه هیچی نیست شماره تلفنشونم جواب نمیدن»

  «داخل سامانه اگه سهام عدالت بخوان واریز کنن اول اونجا میزنه. من دوسال گرفتم اما امسال حتی داخل سامانه نزده»

  «ماخانواده ایی سه نفره هستیم که هرسال سودسهام دریافت میکردیم اما امسال هیچکدام سودی نگرفتیم شوهرم کارگرهست نانوایی کارمیکنه که حقوقش ماهی 900هم نمیشه بااین اوضاع همین پول هم برامون غنیمت بودسبدمعیشتی هم بهمون تعلق نگرفت حداقل سهام عدالت مون رامیریختن لطفن به گوش مسعولین برسونینن»

  «برای من در لیست سامانه از روز چهارم فروردین پیش نوشته مبلغ به حساب واریز شده، ولی تا به حال 3 روز هست که چیزی به حسابم اضافه نشده است. معلوم نیست حرف کی را باید باور کرد، به کی باید اعتماد کرد؟»

  « الان‌من اول اسفند‌شماره شبا ‌شماره‌حساب‌را‌داذم‌اخه پس چرا نمیریزن‌من که یه‌بدبخت از کجا‌دپول‌بیارم»

  «من سرپرست خانواده هستم برای من واریز نشده به سایت مراحعه کردم نوشته در صف بانک هستیددر ضمن سال قبل واریز شده بود ولی برای دیگر اعضای خانوادم واریز شده راهنمایی کنید بایت به کجا مراجعه کنم»

  «من سود قبلی رو دریافت کردم اما سود اسفند رو هنوز نریختن ب حسابم، کارتمم هیچ مشکلی نداره ، چرا کسی پاسخگو نیست ؟؟؟؟!»

  «امروز 4 فروردین 99 است هنوز سود سهام عدالت برای من واریز نشده»

  «من سهام عدالت دارم، تا الان فقط 25000 تومان به حسابم ریخته شده. این سری هم دریافتی نداشتم. فقط تبلیغات میکنن، مثل بقیه موارد.»

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۶ ماه پیش
    آرشیو