عصر بازار

مهلت اظهارنامه مالیات ارزش افزوده زمستان تا پایان فروردین تمدید شد

عصر اعتبار- معاون درآمدهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی، زمان ارائه اظهارنامه مالیات برارزش افزوده فصل زمستان ۹۸ را پایان فروردین ماه مشخص کرد.

مهلت اظهارنامه مالیات ارزش افزوده زمستان تا پایان فروردین تمدید شد
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۱۷ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۶:۰۰

    به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از فارس، محمد مسیحی معاون درآمدهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور در رابطه با مهلت تسلیم اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده دوره چهارم یعنی فصل زمستان 98 بخشنامه‌ای صادر کرد.

    در این بخشنامه به ادارات مالیاتی آمده است: نظر به مصادف بودن مهلت تسلیم اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده دوره چهارم فصل زمستان سال 1398 با تعطیلات نوروز و شیوع بیماری کرونا و با توجه به درخواست‌های مودیان محترم مشمول نظام مالیات بر ارزش افزوده و به منظور فراهم نمودن زمینه اجرای تکالیف قانونی برای آنان، بنا به اختیار حاصل از قانون و مقررات مالیات بر ارزش افزوده مقرر می‌دارد: ادارات کل امور مالیائی موظفند در مورد مودیان مالیاتی که اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده مربوط به دوره چهارم مالیاتی فصل زمستان سال 1398 را تا پایان روز یکشنبه مورخ 1389/01/31 تسلیم نمایند، امکان برخورداری صد در صد بخشودگی جرائم عدم تسلیم اظهارنامه در موعد مقرر برای دوره مزبور و همچنین جریمه تأخیر در مدت یاد شده را در صورت درخواست کتبی برای مودیان فوق الذکر فراهم نمایند.

    برای گروه‌های اقتصادی اعلام شده طی بخشنامه شماره 200/99/2 مورخ 1389/01/06 سررسید پرداخت مالیات بر ارزش افزوده تا پایان روز چهارشنبه مورخ 1396/02/31 می‌باشد. فلذا تا تاریخ یاد شده محاسبه و مطالبه جریمه تأخیر موضوع ماده 23 قانون مالیات بر ارزش افزوده برای گروه های یاد شده موضوعیت ندارد.

    برچسب ها
    پورسعید خلیلی