عصر بازار

معاون وزیر اقتصاد:

کاهش سود بانکی به کمتر از ۱۵ درصد در دستور کار نیست

عصر اعتبار- معاون وزیر اقتصاد گفت: در شورای پول و اعتبار هیچ بحثی برای برای کاهش سود سپرده‌های بانکی به کمتر از ۱۵ درصد وجود ندارد.

کاهش سود بانکی به کمتر از ۱۵ درصد در دستور کار نیست
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایرنا، «عباس معمارنژاد» روز پنجشنبه  درباره شایعات مربوط به برنامه کاهش سود بانکی، اظهار داشت: آنچه که تاکنون در شورای پول و اعتبار درباره سود بانکی به تصویب رسیده مربوط به کاهش سود به 15 درصد است.

  معاون امور بانکی، بیمه و شرکت های دولتی وزیر اقتصاد خاطر نشان کرد: هیچ پیشنهادی برای کاهش بیشتر سود بانکی به زیر 15 درصد مطرح نشده است.

  در روزهای اخیر شایعه شده که گام دوم کاهش سود بانکی بزودی برداشته می شود که بر اساس آن، سقف سود بانکی از 15 درصد به 10 درصد کاهش می یابد.

  در این میان، کاهش سود در بازار بین بانکی (معاملات بانک ها با یکدیگر) به حدود 12 درصد گمانه زنی ها را درباره احتمال کاهش بیشتر سود سپرده‌های بانکی افزایش داده بود.

  مصوبه سال 95 شورای و اعتبار مبنی بر کاهش سقف سود بانکی به 15 درصد توسط بانک ها از اواخر فروردین امسال اجرایی شد؛ اما به تازگی شایعه کاهش بیشتر سود بانکی مطرح شده است.

   بانک‌ها در اواخر فروردین 99 توافق کردند مصوبه شورای پول و اعتبار برای رعایت سقف 15 درصد (برای سپرده های بلندمدت)  در پرداخت سود بانکی را رعایت کنند. سابقه تصویب این موضوع در شورای پول و اعتبار به تیر سال 1395 باز می گردد که تاکنون بلاتکلیف باقی مانده بود.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی