عصر بازار

معاون امور بانکی وزیر اقتصاد:

نرخ سود بانکی به زیر ۱۵ درصد نمی‌رسد

عصر اعتبار- معاون وزیر اقتصاد گفت: در شورای پول و اعتبار هیچ بحثی برای کاهش سود سپرده‌های بانکی به کمتر از ۱۵ درصد وجود ندارد. عباس معمارنژاد در گفت‌وگو با «ایرنا» درباره شایعات مربوط به برنامه کاهش سود بانکی اظهار کرد: آنچه تاکنون در شورای پول و اعتبار درباره سود بانکی به تصویب رسیده مربوط به کاهش سود به ۱۵ درصد است.

نرخ سود بانکی به زیر ۱۵ درصد نمی‌رسد
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از دنیای اقتصاد، معاون امور بانکی، بیمه و شرکت‌های دولتی وزیر اقتصاد خاطرنشان کرد: هیچ پیشنهادی برای کاهش بیشتر سود بانکی به زیر 15 درصد مطرح نشده است.

  در روزهای اخیر شایعه شده است که گام دوم کاهش سود بانکی به‌زودی برداشته می‌شود که بر اساس آن، سقف سود بانکی از 15 درصد به 10 درصد کاهش می‌یابد. در این میان، کاهش سود در بازار بین بانکی (معاملات بانک‌ها با یکدیگر) به حدود 12 درصد گمانه زنی‌ها را درباره احتمال کاهش بیشتر سود سپرده‌های بانکی افزایش داده بود. مصوبه سال 95 شورای و اعتبار مبنی بر کاهش سقف سود بانکی به 15 درصد توسط بانک‌ها از اواخر فروردین امسال اجرایی شد؛ اما به تازگی شایعه کاهش بیشتر سود بانکی مطرح شده است. بانک‌ها در اواخر فروردین 99 توافق کردند مصوبه شورای پول و اعتبار برای رعایت سقف 15 درصد (برای سپرده‌های بلندمدت) در پرداخت سود بانکی را رعایت کنند. سابقه تصویب این موضوع در شورای پول و اعتبار به تیر سال 1395 باز می‌گردد که تاکنون بلاتکلیف باقی مانده  بود.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۷ ماه پیش
    آرشیو