عصر بازار

بازگشت سرمایه گذاران خارجی به آمریکا

عصر اعتبار- میزان خرید دارایی های دلاری توسط سرمایه گذاران خارجی مجددا افزایش یافت.

بازگشت سرمایه گذاران خارجی به آمریکا
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، در ماه مارس سرمایه گذاران خارجی در مجموع 349.9 میلیارد دلار دارایی های مختلف دلاری خریداری کرده اند که این رقم در مقایسه با ماه فوریه 14.3 میلیارد دلار افزایش داشته است. طی این مدت هم چنین 299.3 میلیارد دلار دارایی دلاری نظیر اوراق بدهی دولتی و خصوصی توسط سرمایه گذاران خارجی به فروش رفت هاست که این رقم در مقایسه با ماه قبل 4.9 میلیارد دلار بیشتر شده است. از مبلغ فوق 112.6 میلیارد دلار به شکل اوراق قرضه وزارت خزانه داری بوده است.

  تا پایان ماه مارس، چین  با در اختیار داشتن یک تریلیون و 120 میلیارد دلار اوراق، بزرگ ترین دارنده اوراق قرضه وزارت خزانه داری در جهان بوده است و پس از این کشور نیز ژاپن با در اختیار داشتن یک تریلیون و 78 میلیارد دلار اوراق، انگلیس با 317.1 میلیارد دلار، برزیل با 311.6 میلیارد دلار و ایرلند با 277.6 میلیارد دلار در رده های دوم تا پنجم قرار دارند.

  از سوی دیگر در ماه آوریل میزان تولیدات صنعتی آمریکا در مقایسه با ماه قبل 11.2 درصد کاهش یافته که این میزان در طول تاریخ 101 ساله ثبت آمار مربوط به این متغیر بی سابقه بوده است. به دنبال کاهش 70 درصدی تولید تجهیزات موتوری، میزان کل تولیدات نیز 13.7 درصد کمتر شده است. علاوه بر این میزان فعالیت های معدنی آمریکا نیز در ماه آوریل 6.1 درصد کمتر شده است.

  آمریکا با اختلاف زیاد نسبت به دیگر کشورها، اصلی ترین کانون درگیر با کرونا در جهان است و به دنبال تعطیلی بخش بزرگی از کسب و کارها در این کشور انتظار می رود رشد اقتصادی در نیمه نخست امسال به رقم بی سابقه منفی 30 درصد برسد.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی