عصر بازاربرنج

موافقت بانک جهانی با وام یک میلیارد دلاری کنیا

عصر اعتبار- بانک جهانی به منظور کمک به کنیا برای پُر کردن خلاء کسری بودجه این کشور و مقابله با شوک اقتصادی ناشی از پاندمی کرونا، با وام یک میلیارد دلاری به این کشور موافقت کرد.

موافقت بانک جهانی با وام یک میلیارد دلاری کنیا
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۳:۰۰

    به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایبنا، این وام که فرآیند بررسی آن از پیش بحران بهداشی برخاسته از کووید-19 آغاز شده بود، دومین وامی است که بانک جهانی در قالب وام مستقیم برای تامین کسری بودجه پرداخت می‌کند.

    بانک جهانی در بیانیه‌ای اعلام کرد: تایید این وام به موقع بود زیرا این اعتبار به کنیا کمک خواهد کرد تا شکاف مالی ایجاد شده توسط کرونا را پر کند. کسری بودجه کنیا در سال مالی منتهی به ژوئن، به اندازه 8.2 درصد تولید ناخالص داخلی این کشور افزایش یافته است؛ پیش بینی قبلی 7درصد تولید ناخالص داخلی بود و عمده دلیل آن کاهش مالیات و از دست رفتن درآمدهای ناشی از مالیات بر ارزش افزوده اعلام شد.

    «اوکور یاتانی» وزیر دارایی کنیا گفت که تایید این وام، رای اعتمادی مبنی بر نوع مدیریت اقتصاد توسط دولت این کشور است. وی در توییتر نوشت: بانک جهانی برای کشورهایی با بدنه اقتصاد کلان ضعیف، برای تامین کسری بودجه حمایت و کمک مالی فراهم نمی‌کند. این وام در حالی تایید شده که صندوق بین المللی پول هفته گذشته با اعطای وام 739 میلیون دلاری به این کشور موافقت کرد.

    برچسب ها
    پورسعید خلیلی