عصر بازاربرنج

جمعیت بیکاران آمریکا ۲.۴ میلیون نفر طی یک هفته افزایش یافت

عصر اعتبار- طی هفته منتهی به شانزدهم ماه مه، علیرغم بازگشایی اقتصاد آمریکا در بسیاری از ایالت ها، ۲.۴۴ میلیون تقاضای جدید برای مزایای بیکاری ثبت شده است.

جمعیت بیکاران آمریکا ۲.۴ میلیون نفر طی یک هفته افزایش یافت
نسخه قابل چاپ
جمعه ۰۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از تسنیم، با ادامه نابودی اقتصاد آمریکا از همه گیری ویروس کرونا، هر روز آمریکایی های بیشتری برای دریافت مزایای بیکاری تقاضا می دهند. تعداد افرادی که در آمریکا طی دو ماه گذشته به جمع بیکاران اضافه شده‌اند به 38 میلیون نفر می‌رسد.

  طی هفته منتهی به شانزدهم ماه مه 2.44 میلیون تقاضای جدید برای مزایای بیکاری ثبت شده است. این رقم در هفته قبل از آن 2.98 میلیون نفر بود. افزایش نرخ بیکاری در آمریکا علیرغم بازگشایی اقتصاد این کشور در بسیاری از ایالت ها دیده می شود.

  موسسه خدمات مالی یو بی اس طی یادداشتی در پانزدهم ماه مه اعلام کرد:« ایالت های بزرگی مثل فلوریدا و نیویورک هنوز شاهد افزایش درخواست‌ها برای مزایای بیکاری هستند ولی در اکثر ایالتها شاهد کاهش هفتگی این تقاضاها هستیم».

  ایالت جورجیا در هفته منتهی به نهم ماه مه بیشترین آمار بیکاری را گزارش داد که برابر با 241 هزار نفر بود یعنی 228 هزار نفر بیشتر از هفته قبل از آن. فلوریدا 221000 تقاضا برای مزایای بیکاری را ثبت کرد. این رقم در کالیفرنیا 214 هزار و در نیویورک 200000 بود.

   آمار جهانی ابتلا به ویروس کرونا از پنج میلیون نفر گذشته و 329 هزار نفر جان خود را از دست دادهاند. آمریکا بیشترین آسیب را از این همهگیری خورده و بیش از 1.5 میلیون نفر در این کشور به بیماری ناشی از این ویروس مبتلا شده و 93 هزار نفر جان خود را از دست داده اند.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۹ ماه پیش
    آرشیو