عصر بازار

اقتصاد کانادا ۱۵ درصد کوچک می‌شود

عصر اعتبار- بر اساس یک سناریو اقتصاد کانادا در سه ماهه دوم سال جاری میلادی ۱۵ درصد در مقایسه با سه ماهه چهارم ۲۰۱۹ کوچک می‌شود.

اقتصاد کانادا ۱۵ درصد کوچک می‌شود
نسخه قابل چاپ
جمعه ۰۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از تسنیم، استفان پولوز، رئیس بانک مرکزی کانادا روز پنجشنبه با بیان اینکه احتمالاً نرخ بهره بانک‌های این کشور پایین بماند تاکید کرد خسارت‌های ناشی از شیوع ویروس کرونا ممکن است به اندازه‌ای که برخی‌ها می‌ترسند، بد نباشد.

  به عقیده پولوز که ماه آینده بازنشسته می‌شود، کانادا هنوز در راه تحقق بهترین سناریوی بهبودی اقتصادی است که بانک مرکزی این کشور در ماه آوریل منتشر کرد.

  در این سناریو اقتصاد کانادا در سه ماهه دوم سال جاری 15 درصد در مقایسه با سه ماهه چهارم 2019 کوچک می‌شود.

  این بانک مرکزی که هدف تورم دو درصدی را دنبال می‌کند، از زمان بحران کرونا سه بار نرخ بهره را کاهش داده است و به نرخ بی‌سابقه 0.25 درصد رسانده است.

  پولوز خطاب به خبرنگاران گفت: "ما در دوره‌ای هستیم که به دلایل جمعیتی و رشد اقتصادی، احتمالاً نرخ بهره پایین بماند. من مطمئن نیستم که این نرخ واقعا چقدر پایین بیاید اما می‌دانم که مانند 20 یا 30 سال گذشته نخواهد بود.

  وی همچنین افزود: «بنابراین بانک‌های مرکزی فضای کمتری برای مانور خواهند داشت.»

  پولوز همچنین گفت که احساس می‌کند برخی صحبت‌ها در مورد خسارت‌های ناشی از شیوع ویروس کرونا زیاد هم درست نیست.

  وی در ادامه تاکید کرد که رکود اقتصادی در این کشور بیشتر به دلیل تعطیلی‌ها و قرنطینه است و نه به دلیل عوامل رفتاری. پولوز همچنین افزود که پس از پایان تعطیلی‌های مرتبط با شیوع کرونا، تولید خیلی سریع به وضعیت عادی باز خواهد گشت.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۶ ماه پیش
    آرشیو
    آخرین اخبار