عصر بازار

در سال ۹۸ نسبت به سال ۹۷ ثبت شد؛

تورم ۳۷ درصدی قیمت تولیدکننده

عصر اعتبار- قیمت دریافتی توسط تولیدکنندگان و ارائه دهندگان کالاها و خدمات، به ازای فروش محصولاتشان در داخل کشور، در سال ١٣٩٨ نسبت به سال ١٣٩٧، ٣٦.٧ درصد افزایش داشته است.

تورم ۳۷ درصدی قیمت تولیدکننده
نسخه قابل چاپ
شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از مهر، گزارش شاخص قیمت تولیدکننده در ایران- سال ١٣٩٨ (بر مبنای سال پایه ١٣٩۰) از سوی مرکز آمار ایران منتشر شد.

  شاخص سالانه

  شاخص قیمت تولیدکننده کل در سال ١٣٩٨ به ٤٧٤.٨ رسید که در مقایسه با همین اطلاع در سال ١٣٩٧، ١٢٧.٥ واحد افزایش داشته است. در بخش‌های اصلی تولیدکننده و ارائه دهنده کالاها و خدمات در سال ١٣٩٨، شاخص سالانه بخش کشاورزی معادل ٤٨٩.۰، معدن ٥۰٧.٦، صنعت (ساخت) ٥٤٢.٣، تولید برق ١٢١.٢، و بخش‌های خدمات ٣٨٢.٥ بوده است.

  در سال مورد بررسی شاخص تمامی بخش‌های اصلی به جز بخش تولید برق در مقایسه با سال ١٣٩٧ افزایش داشته است.

  تورم سالانه

  تغییرات شاخص کل قیمت تولیدکننده نسبت به سال قبل (تورم سالانه) در سال ١٣٩٨ با ١۰.٧ واحد درصد کاهش نسبت به سال قبل از عدد ٤٧.٥ درصد در سال ١٣٩٧ به ٣٦.٧ درصد در سال ١٣٩٨ رسید.

  به عبارتی، میانگین قیمت دریافتی توسط تولیدکنندگان و ارائه دهندگان کالاها و خدمات، به ازای فروش محصولاتشان در داخل کشور، در سال ١٣٩٨ نسبت به سال ١٣٩٧، ٣٦.٧ درصد افزایش داشته است.

  تورم سالانه مربوط به بخش کشاورزی معادل ٣٢.٨، بخش معدن ٤٥.١، بخش صنعت (ساخت) ٤١.٨، تولید برق ٤.۰-، و بخش‌های خدمات ٢٩.۰ درصد در سال مورد بررسی بوده است.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۷ ماه پیش
    آرشیو