عصر بازار

برای تسهیل گری در تحقق اقتصاد دیجیتال؛

زمینه دیجیتالیزه شدن اقتصاد بیمه فراهم شد

عصر اعتبار- معاون وزیر ارتباطات گفت: در راستای تسهیل‌گری برای تحقق اقتصاد دیجیتال، زمینه دیجیتالیزه کردن اقتصاد بیمه با همکاری بیمه مرکزی فراهم شده است.

زمینه دیجیتالیزه شدن اقتصاد بیمه فراهم شد
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۳۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از مهر، ستار هاشمی در اینستاگرام نوشت: در دو هفته گذشته با حضور رئیس جمهور و معاون اول ایشان به تشریح ابعاد و وضعیت موجود اقتصاد دیجیتال در کشور پرداختیم و از آنچه که در برنامه پیش‌رو داریم سخن گفتیم.

  معاون نوآوری وزیر ارتباطات ادامه داد: در همین راستا امروز به دیدار دکتر سلیمانی رئیس بیمه مرکزی رفتم و از آمادگی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای تسهیل‌گری در زمینه دیجیتالیزه کردن اقتصاد بیمه خبر دادم.

  وی گفت: اقتصاد بیمه هم‌اکنون 2.4 درصد از تولید ناخالص داخلی است و با سیاستگذاری‌های انجام شده انشالله به 7 درصد افزایش پیدا خواهد کرد.

  هاشمی افزود: ما امیدواریم با توجه به تجربه موفق بیمه مرکزی در طول دوره کرونا، 30 درصد این اقتصاد دیجیتال شود و این امر منجر به رشد بیش از 2 درصدی سهم اقتصاد دیجیتال از تولید ناخالص داخلی می شود.

  وی اظهار امیدواری کرد در آینده نزدیک خبرهای خوبی از خروجی این جلسه برای اکوسیستم نوآورانه کشور و به ویژه اینشورتک‌ها (فناوری های بیمه) داشته باشیم.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۷ ماه پیش
    آرشیو
    آخرین اخبار