عصر بازاربرنج

تصویب آیین‌نامه اجرایی هزینه کرد منابع پژوهشی بانک‌ها و موسسات

عصر اعتبار- هیات وزیران آیین‌نامه اجرایی موضوع ساز و کارهای هزینه کرد منابع مربوط به امور پژوهشی شرکت‌ها، بانک‌ها و موسسات انتفاعی وابسته به دولت را تصویب کرد.

تصویب آیین‌نامه اجرایی هزینه کرد منابع پژوهشی بانک‌ها و موسسات
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیات دولت، هیات وزیران در جلسه 11 خرداد 1399 به پیشنهاد سازمان برنامه و بودجه کشور و با همکاری وزارت خانه های امور اقتصادی و دارایی، علوم، تحقیقات و فناوری، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، صنعت، معدن و تجارت و جهاد کشاورزی،   آیین نامه اجرایی بند (ح) تبصره (9) قانون بودجه سال 1399 کل کشور، موضوع ساز و کارهای هزینه کرد منابع مربوط به امور پژوهشی شرکت ها، بانک ها و مؤسسات انتفاعی وابسته به دولت را تصویب کرد.

  بر این اساس، شرکت ها، بانک ها و مؤسسات انتفاعی وابسته به دولت (مندرج در این قانون) مکلفند حداقل 40 درصد از هزینه امور پژوهشی خود را در مقاطع سه ماهه به میزان 25 درصد به حسابی نزد خزانه‏‌داری کل‌ کشور واریز کنند.

  این منابع در راستای حل مسائل و مشکلات شرکت ها، بانک ها و مؤسسات فوق از قبیل توسعه و ارتقای فناوری و نوآوری، افزایش بهره‌ وری، اصلاح ساختار، کاهش هزینه ‌های تولید و توسعه بازار از طریق توافقنامه با دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی و پژوهشی اعم از دولتی و غیردولتی و جهاد دانشگاهی و در قالب طرح (پروژه) های کاربردی، عناوین پایان ‌نامه ‌های تحصیلات تکمیلی، طرح (پروژه) های پسادکتری و طرح (پروژه) های تحقیقاتی دانش ‌آموختگان تحصیلات تکمیلی غیرشاغل تحت نظارت یکی از مراکز مراکز به مصرف خواهد رسید.

  گفتنی است، در صورت واریز نشدن وجوه مربوط در موعد مقرر توسط هر یک از شرکت ها، بانک ها و مؤسسه ها، خزانه می تواند مبلغ مربوط را از حساب آن ها نزد خزانه برداشت کرده و آن را به حساب خاص واریز کند.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۲ سال پیش
    آرشیو