عصر بازاربرنج

افزایش غیرمنتظره ذخایر ارزی چین

عصر اعتبار- برخلاف انتظار کارشناسان، حجم ذخایر ارزی چین افزایش یافت.

افزایش غیرمنتظره ذخایر ارزی چین
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، پس از مدت ها تعطیلی مجددا فعالیت های تجاری و بازرگانی چین آغاز و همین مساله باعث شده است تا میزان ذخایر ارزی این کشور در ماه می پس از دو ماه کاهش متوالی روند صعودی به خود بگیرد.

  آن طور که دفتر مدیریت ذخایر ارزی چین اعلام کرده، میزان ذخایر ارزی این کشور با 10.23 میلیارددلار افزایش نسبت به ماه آوریل به 3.102 تریلیون دلار رسیده است. 

  چین بزرگ‌ترین دارنده ذخایر ارزی جهان است و به نظر می رسد با توجه به بازگشایی بخش بزرگی از اقتصاد این کشور، روند صعودی میزان ذخایر ارزی ادامه پیدا کند. طی ماه های اخیر چین به لطف اجرای سیاست های سخت‌گیرانه روی سرمایه از خروج منابع ارزی به خارج از این کشور تا حد زیادی جلوگیری کرده بود. 

  تا پایان می چین دارای 108.29 میلیارد دلار ذخایر طلا نیز بوده است که در مقایسه با ماه قبل 1.62 میلیارد دلار افزایش پیدا کرده است. 

  سخنگوی دفتر مدیریت ذخایر ارزی چین با اشاره به حفظ ثبات در محیط کلان اقتصادی چین با وجود افزایش نااطمینانی ها گفته است که دولت از طریق بهبود ساختارهای اقتصادی و تعادل‌بخشی به میزان عرضه و تقاضا در بازار ارز، به دنبال تداوم رشد نیرومند ذخایر ارزی خود در آینده است.

  وی افزود: زیرساخت های اقتصاد چین بسیار نیرومند هستند و با تداوم اجرای اصلاحات مورد نیاز برای مقابله با ریسک‌ها و چالش های موجود، میزان ذخایر ارزی در سطح مطلوب باقی خواهد ماند.

  کمیسیون توسعه و اصلاح ملی چین پیش بینی کرده است که در سه ماهه دوم سال جاری، فعالیت های اقتصادی در این کشور به سطح پیش از همه گیری کرونا بازگردد. در جریان یک کنفرانس خبری در پکن، مقامات این کمیسیون به خبرنگاران گفتند که در زمان مناسب، از سیاست‌گذاری‌های جدید تقویت رشد رونمایی خواهند کرد.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی