عصر بازار

بازبینی و ابلاغ دستورالعمل اجرایی ارائه خدمات بیمه درمانی به معتادان

عصر اعتبار- رییس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری های وزارت بهداشت از بازبینی و ابلاغ دستورالعمل اجرایی ارائه خدمات بیمه درمانی به معتادان مواد مخدر و روانگردان، خبر داد.

بازبینی و ابلاغ دستورالعمل اجرایی ارائه خدمات بیمه درمانی به معتادان
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۰۱ تير ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایلنا، مهدی شادنوش در آستانه روز جهانی مبارزه با مواد مخدر ضمن تشریح اقدامات مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری‌های وزارت بهداشت در سال 99، بازبینی و ابلاغ دستورالعمل اجرایی ارائه خدمات بیمه درمانی به معتادان مواد مخدر و روانگردان را یکی از مهمترین اقدامات اخیر این مرکز برشمرد و از تخصیص اعتبار 500 میلیارد ریالی به منظور اجرای این دستورالعمل، خبر داد.

  شادنوش در ادامه بررسی و ابلاغ نهایی تعرفه پیشنهادی خدمات درمان سرپایی اعتیاد را نیز از دیگر اقدامات این مرکز برشمرد و عنوان کرد: این تعرفه از سال 1394 تاکنون به علت موانع موجود ابلاغ نشده بود که با تشکیل جلسات کارشناسی و پیگیری های مداوم کارشناسان این مرکز، سرانجام در بهار 1399 جهت اجرا در مراکز به دانشگاه ها ابلاغ شد.

  وی همچنین از دستور کار تشکیل کارگروه های تخصصی جهت بازبینی و به روزرسانی پروتکل ها و دستورالعمل های درمان اختلال مصرف مواد، خبر داد.

  ابلاغ دستورالعمل فعالیت مراکز درمان سرپایی اختلال مصرف مواد در همه گیری کووید 19

  شادنوش با اشاره به مشکلات ناشی از همه گیری کووید 19 در کشور، تصریح کرد: ابلاغ پروتکل درمان با داروهای آگونیست در همه گیری کووید 19، ابلاغ دستورالعمل فعالیت مراکز درمان سرپایی اختلال مصرف مواد در همه گیری کووید 19 و ارائه خدمات درمانی و نگهداری به معتادان متجاهر در مراکز ماده 16، از اقدامات گروه سلامت روان و اعتیاد معاونت درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بوده است.

  برگزاری کارگاه های بازآموزی و توانمندسازی پزشکان و پرسنل مراکز درمانی اختلال مصرف مواد

  وی به برنامه این مرکز برای برگزاری کارگاه های بازآموزی و توانمندسازی پزشکان و پرسنل مراکز درمانی اختلال مصرف مواد  (MMT)، اشاره کرده و افزود: سرفصل های دوره های آموزشی اعتیاد ویژه پزشکان و روانشناسان نیز مورد بازبینی قرار گرفته و این دوره ها از این پس با سرفصلهای جدید برگزار خواهد شد.

  کاهش روزافزون آسیب های ناشی از اختلال مصرف الکل، نیازمند حمایت های بین سازمانی

  رییس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری های وزارت بهداشت، در پایان به فعالیت‌های این مرکز در خصوص مدیریت درمان اختلال مصرف الکل در کشور اشاره کرد و گفت: با مشاوره و رایزنی با سایر نهادهای مرتبط با مسمومیت های اخیر متانول و جلب حمایت های بین سازمانی، امیدواریم شاهد کاهش روزافزون آسیب‌های ناشی از این اختلال در کشور باشیم.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۷ ماه پیش
    آرشیو
    آخرین اخبار