عصر بازار

دولت باید برنامه‌ای مجدانه برای ساماندهی بازار ارز ارائه کند

عصر اعتبار- نایب رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها تأکید کرد که افزایش قیمت ارز در بازار آشفته قابل قبول نبوده و دولت باید برنامه‌ای جدی برای ساماندهی قیمت ارز ارائه کند.

دولت باید برنامه‌ای مجدانه برای ساماندهی بازار ارز ارائه کند
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۰۴ تير ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، محمدحسن آصفری  با اشاره به افزایش افسارگسیخته قیمت ارز بیان کرد: یکی از دلایل بالا رفتن قیمت ارز به دلیل رها شدن بازار از سوی دولت است. به عبارت دیگر دولت برنامه‌ای جدی برای کنترل بازار ارز ندارد. بعضا شاهد هستیم که اعتبارات ارزی برای ورود برخی از کالاهای غیرضرور اختصاص داده شده که این کالاها استراتژیک نیستند.

  وی در ادامه اظهار کرد: کالاهایی باید از حمایت ارزی برخوردار باشند که در سبد حمایتی مردم جای بگیرد. امروز ارزش پول کشور به شدت پایین رفته و دولت باید برنامه‌ای مجدانه برای ساماندهی بازار ارز ارائه کند.

  نماینده مردم اراک در مجلس یازدهم تصریح کرد: ما باید دلار را از مبادلات اقتصادی کنار زده و با واحد پول دومی با کشورهایی که روابط اقتصادی داشته و از چارچوب تحریم‌ها خارج هستند مبادله کنیم. باید به دنبال جایگزینی برای دلار باشیم تا تأثیر آن بر حوزه‌های مختلف نیز کاهش یابد.

  آصفری در پایان تأکید کرد: مجلس آماده است تا در زمینه هر لایحه‌ای برای ساماندهی قیمت ارز با دولت همکاری کند. از سویی دیگر دولتمردان و مسئولان می‌توانند پیشنهادات خود را به ما مطرح کنند تا در قالب طرح‌های فوریتی، مجلس وارد عمل شده و تأثیری مثبت در کاهش قیمت ارز داشته باشد.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۷ ماه پیش
    آرشیو