عصر بازاربرنج

با هدف مدیریت بازار و افزایش عرضه؛

سقف خرید ارز توسط صرافی‌ها افزایش یافت

عصر اعتبار- پیگیری‌های ایرنا نشان می‌دهد در پی نوسانات اخیر نرخ ارز، بانک مرکزی با هدف افزایش عرضه ارز در بازار اقدام به افزایش سقف خرید صرافی‌ها کرده است.

سقف خرید ارز توسط صرافی‌ها افزایش یافت
نسخه قابل چاپ
جمعه ۰۶ تير ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایرنا، بانک مرکزی برای افزایش قدرت بازارسازی در تأمین مصارف ارزی، سقف خرید ارز به صورت اسکناس توسط کارگزاران بازار ارز یعنی بانک‌ها و صرافی‌های مجاز را از 200 هزار دلار به 300 هزار دلار در روز افزایش داده است.

  این اقدام بانک مرکزی باعث می‌شود نقدینگی بانک‌ها و صرافی‌های مجاز برای تامین تقاضای بازار افزایش یابد.

  این درحالی است که روز گذشته نیز روابط عمومی بانک مرکزی اعلام کرده بود که برای تأمین به موقع نیازهای وارداتی کشور صرافی‌های غیربانکی هم می‌توانند بر اساس گواهی‌های ثبت آماری تایید شده از طریق بانک‌های عامل  برای خرید ارز اقدام کنند.

  گفتنی است، بر اساس گزارش‌هایی که پیش از این اعلام شده بود و همچنین پیگیری‌های خبرنگار ایرنا از بازار سبزه میدان، ثبت سفارش فروش طی سه روز گذشته یعنی روزهای سوم تا پنجم تیرماه، در مجموع معادل 252 میلیون دلار بوده است که افزایش چشمگیر و قابل ملاحظه‌ای را نشان می‌دهد.

  اما در مقابل، ثبت‌ سفارش‌های خرید در سه روز گذشته، مجموعاً 6 میلیون دلار بوده است و حجم معاملات انجام شده نیز در مجموع 5 میلیون بوده است.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی