عصر بازاربرنج

۵ دلیل برای انفجار قیمت طلا

عصر اعتبار- نشریه معتبر و سرشناس فوربس در مطلبی که به تازگی منتشر کرده ۵ دلیل را نام برده که نشان می دهد بهای جهانی طلا در روزها و هفته های آتی بیشتر و بالاتر از آنچه اکنون هست، می رود.

۵ دلیل برای انفجار قیمت طلا
نسخه قابل چاپ
شنبه ۰۷ تير ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از سایت طلا، در زمان انتشار این مطلب فلز زرد با کاهش قیمت ناچیز در سطح قیمت 1760 بوده که پایین تر از میانگین نوسانی 100 ساعته خود می باشد. این روند با توقفی نزولی برخورد کرده و اندکی کاهش یافت.

  5 عامل اصلی برای صعود طلا

  1/ موج دوم کرونا: تهدیدات بروز موج دوم شیوع کووید 19 موجب شده بسیاری از سرمایه گذاران دارایی های خود را در معرض خطر ببینند.

  2/ تعرفه های جدید احتمالی آمریکا علیه اروپا: ترامپ در حال سنجش اعمال تعرفه جدید بر 3.1 میلیارد دلار صادراتی است که از انگلیس، اسپانیا، فرانسه و آلمان وارد می شود. اگر تنش در روابط آمریکا و اروپا بر سر این مساله ادامه یابد و ترامپ از موضع خود عقب نشینی نکند ، بعید است که دارایی سرمایه گذاران از خطر دور بماند.

  3/ جنگ تجاری آمریکا و چین: چین کشوری نیست که دست روی دست گذاشته و اجازه دهد ایالات متحده موجب آزار و اذیت تجاری و اقتصادی آن شود. معامله تجاری شماره یک میان واشنگتن و پکن به دلیل وجود ویروس کرونا، به شدت شکننده است.

  4/ نرخ بیکاری در آمریکا: اطلاعات هفتگی مربوط به مطالبات بیکاری همچنان نقاشی کسل کننده ای از بازار کار در ایالات متحده است. متأسفانه، با تعطیلی منطقه ای فروشگاه ها در آمریکا، به نظر می رسد که بهبودی جزئی که تاکنون شاهد آن بودیم نیز ممکن است مورد تهدید جدی قرار بگیرد.

  5/ فصل درآمدها: با از سرگیری مجدد اقتصادها، امیدهایی برای بهبود و پیشرفت ایجاد گردیده است. اما ظهور موج دوم کرونا ویروس به احتمال زیاد بخش اعظمی از شرکت های آمریکایی را تحت تاثیر خود قرار می دهد و سرمایه گذاران آن را دوست ندارند.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۲ سال پیش
    آرشیو