عصر بازاربرنج

مقایسه بازارهای بورس، طلا و ارز در بهار امسال

عصر اعتبار- بازار سرمایه با افزایش ۱۴۷ درصدی و بازارهای ارز(دلار) و سکه به ترتیب با رشد ۱۸ و ۳۱ درصدی بهار امسال را پشت سر گذاشتند.

مقایسه بازارهای بورس، طلا و ارز در بهار امسال
نسخه قابل چاپ
شنبه ۰۷ تير ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایبنا، مقایسه عملکرد بازارهای سهام، ارز و سکه در سه ماه نخست امسال بیانگر این است که بازار سهام در این مدت با 147.7 درصد، بیشترین سود را نسبت به بازارهای ارز و سکه نصیب خود کرده است. این در حالیست که در این مدت بازار ارز(دلار) با رشد 18.3 درصدی و بازار سکه با افزایش 31.6 درصدی مواجه بوده‌اند.

  همچنین در حالی بررسی شاخص فرابورس در بهار امسال بیانگر بازدهی رشد 115.1 درصدی در این بازار است که نرخ بهره در بازار پول در این مدت 10 تا 15 درصد و نرخ سود موثر در بازار بدهی 13.8 درصد بوده است.

  این در شرایطی است که در سه ماه گذشته گروه‌های خودرو و ساخت قطعات با 268.9 درصد، دباغی، پرداخت چرم و ساخت انواع پاپوش با 257 درصد، استخراج سایر معادن با 233.6 درصد، بانک‌ها و موسسات اعتباری با 206.8 درصد، بیمه و صندوق‌های بازنشستگی بجز تامین اجتماعی با 193 درصد، خرده‌فروشی بجز وسایل نقلیه با 86.2 درصد، کاشی و سرامیک با 80.4 درصد، محصولات کاغذی با 62.9 درصد، استخراج ذغالسنگ با 55.2 درصد و منسوجات با 41 درصد بیشترین تاثیر مثبت را در شاخص بورس داشته‌اند.

  این گزارش می‌افزاید: در خرداد امسال نیز متوسط حجم معاملات 8381 میلیون سهم، متوسط ارزش معاملات 88 هزار و 461 میلیارد ریال، مشارکت سهامداران حقیقی در خرید 84 درصد، مشارکت سهامداران حقوقی در خرید 16 درصد، مشارکت سهامداران حقیقی در فروش 77 درصد و مشارکت سهامداران حقوقی در فروش 23 درصد بوده است.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۲ سال پیش
    آرشیو