عصر بازاربرنج

یک کارشناس اقتصادی؛

پیش‌بینی قیمت دلار تا پایان سال

عصر اعتبار- دل‌انگیزان می‌گوید: قیمت دلار بالای ۲۰ هزار تومان تثبیت می‌شود، زیرا دولت تمایلی به غیر از این ندارد. بانک مرکزی ممکن است که در سخنان خود به کاهش نرخ ارز اشاره کند اما در عمل به نظر می‌رسد که دلار حدود ۲۰ هزار تومان مورد علاقه بانک مرکزی است.

پیش‌بینی قیمت دلار تا پایان سال
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۱۲ تير ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از تجارت نیوز، دلار پرونده خود را در سال 1398 با قیمت 14900 تومان بست. اکنون با گذشت سه ماه از سال قیمت دلار به بیش از 20 هزار تومان رسیده که تا حدودی دور از انتظار بوده است. اما قیمت دلار تا پایان سال چه روندی را در پیش خواهد گرفت؟

  سهراب دل‌انگیزان، رییس دانشکده اقتصاد دانشگاه رازی کرمانشاه می‌گوید: قیمت دلار بالای 20 هزار تومان تثبیت می‌شود زیرا دولت تمایلی به غیر از این ندارد. بانک مرکزی ممکن است که در سخنان خود به کاهش نرخ ارز اشاره کند اما ما باید آن را در عمل مشاهده کنیم، در عمل به نظر می‌رسد که دلار حدود 20 هزار تومان مورد علاقه بانک مرکزی است.

  وی ادامه می‌دهد: به این نکته باید اشاره کرد که دلاری که در حال حاضر قیمت آن بیش از 20 هزار تومان است مربوط به دلار اسکناس بوده که رقم مبادلات روزانه آن کمتر از چهار میلیون دلاره اما دلاری که برای بخش تولید اقتصاد استفاده می‌شود دلار سامانه نیما بوده که قیمت آن حدود 16 هزار تومان بوده و آن رقم مبادلات روزانه آن می‌تواند تا 200 تا 300 میلیون دلار نیز برسد.

  دل انگیزان در پاسخ به این سوال که آیا قیمت دلار تا پایان سال فراتر از 20 هزار تومان خواهد شد؟ می‌گوید: این احتمال وجود دارد و ما نیز احتمال را می‌دهیم که قیمت دلار تا پایان سال به بیش از 20 هزار برسد.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۷ ماه پیش
    آرشیو