عصر بازاربرنج

میلیاردرهای روسی در نیمه اول امسال چقدر ضرر کردند؟

عصر اعتبار- طبق داده‌های جدید شاخص میلیاردرهای بلومبرگ (بی‌بی‌آی) میلیاردرهای روسی در نیمه اول امسال ۳۱.۸۱ میلیارد دلار از ثروت خود را از دست داده‌اند.

میلیاردرهای روسی در نیمه اول امسال چقدر ضرر کردند؟
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۱۲ تير ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از مهر، طبق داده‌های جدید شاخص میلیاردرهای بلومبرگ (بی‌بی‌آی) میلیاردرهای روسی در نیمه اول امسال 31.81 میلیارد دلار از ثروت خود را از دست داده‌اند.

  در این شاخص که آمار ثروتمندترین 500 نفر جهان اعلام شده است، اسامی 24 نفر با ملیت روسی به چشم می‌خورد.

  6 میلیاردر روسی شامل آلیشر عثمانوف، میخایل پروخوروف، سلیمان کریموف، ویاشسلاو موشه کانتور، آندری گوریف و سرگی گالیتسکی، توانستند در این شرایط دوام آورده و حتی بین 44.4 میلیون دلار تا 669 میلیون دلار به ثروت خود اضافه کنند. اما سایر میلیاردرهای روسی با ضرر مواجه شدند که این از 184 میلیون دلار برای دیمیتری رایبولوولف، یک سرمایه‌گذار حرفه‌ای و مالک باشگاه فوتبال، تا 5.76 میلیارد دلار برای لئونید میکلسون، مدیرعامل نواتک، متغیر بود.

  در کل میلیاردرهای آمریکایی و چینی 10 میلیاردری که با بیشترین افزایش ثروت در این دوره روبرو شدند را تشکیل دادند. جف بزوس آمریکایی و مالک آمازون 50 میلیارد دلار به ثروت خود افزود تا آن را به 165 میلیارد دلار برساند. مالک شرکت تجارت الکترونیک پین‌دودو، کولین هوآنگ ثروت 24.9 میلیارد دلاری خود را دو برابر کرد و به 44.5 میلیارد دلار رساند. ایلان ماسک از تسلا 24.2 میلیارد دلار به ثروت خود افزود تا آن را به 51.7 میلیارد دلار برساند.

  بدترین بازندگان در میان میلیاردرهای جهان آمانچیو اورتگا مالک زارا و وارن بافت سرمایه‌گذار آمریکایی بودند که در این بحران به ترتیب 19.4 میلیارد دلار و 18.8 میلیارد دلار از دست دادند.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی