عصر بازاربرنج

تورم به ۴۱ درصد خواهد رسید

اقتصاد آرژانتین ۱۲ درصد آب می‌رود

عصر اعتبار- تحلیل ماهانه بانک مرکزی آرژانتین پیش‌بینی کرد در سال ۲۰۲۰ با افت تولید تحت تأثیر محدودیت‌های وضع شده برای مقابله با شیوع کرونا، اقتصاد این کشور ۱۲ درصد آب برود.

اقتصاد آرژانتین ۱۲ درصد آب می‌رود
نسخه قابل چاپ
شنبه ۱۴ تير ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از مهر، تحلیل ماهانه بانک مرکزی آرژانتین پیش‌بینی کرد که در سال 2020 با افت تولید تحت تأثیر محدودیت‌های وضع شده برای مقابله با شیوع کرونا، اقتصاد این کشور 12 درصد آب برود. این در حالی است که در پیش‌بینی قبلی این بانک تخمین زده شده بود اقتصاد در سال جاری 9.4 درصد آب خواهد رفت.

  همچنین نتیجه پیش‌بینی 41 تحلیل‌گر بانک مرکزی این بود که امسال نرخ تورم آرژانتین به 40.7 درصد خواهد رسید.

  اما در نظرسنجی این بانک نکته مثبتی هم وجود داشت و آن این بود که برخی تحلیل‌گران پیش‌بینی کردند تأثیرات پاندمی کرونا گذرا بوده و در سه ماهه‌های باقی‌مانده امسال شاهد رشد اقتصادی خواهیم بود.

  این چشم‌انداز ناامیدکننده اقتصادی در حالی اعلام می‌شود که آرژانتین در تلاش است زمان‌بندی بازپرداخت 65 میلیارد دلار بدهی خود را به تعویق بیاندازد. پیش از این در اوایل امسال آرژانتین در بازپرداخت مربوط به اوراق قرضه خود ناتوان ماند.

  به این ترتیب تحلیل‌گران پیش‌بینی می‌کنند نرخ برابری پزوی آرژانتین در دسامبر 2020 به 88 پزو در مقابل یک دلار برسد و تا دسامبر 2021 این نرخ تا 122.5 پزو در برابر هر دلار تضعیف شود.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۸ ماه پیش
    آرشیو