عصر بازاربرنج

تعلل بانک‌ها در پرداخت تسهیلات کرونا به کسب و کارها

عصر اعتبار- رئیس اتاق اصناف ایران از کندی پرداخت تسهیلات به مشاغل متضرر از کرونا توسط بانک ها خبرداد و گفت: ۱۶۶هزار واحد به بانک معرفی شده اند که بانکها تا پایان مردادماه مهلت دارند این تسهیلات را پرداخت کنند.

تعلل بانک‌ها در پرداخت تسهیلات کرونا به کسب و کارها
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۲۲ تير ۱۳۹۹ - ۲۱:۱۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصراعتبار» به نقل از تسنیم، سعید ممبینی در خصوص جلسه ظهر امروز برای تعیین تکلیف تسهیلات دولتی به مشاغل متضرر از کرونا اظهار داشت: مسئله مهمی که در این جلسه مطرح شد، کندی پرداخت تسهیلات از سوی بانک ها بود که، قرار شد بانک ها تمهیداتی را فراهم کنند تا دریافت این وام ها سرعت بیشتری پیدا کند.

  وی با اشاره به اینکه تا کنون 4700  کسب و کار یا واحد شغلی تسهیلات 6 ، 12  و 16  میلیون تومانی دریافت کرده اند، گفت: برای مثال راننده های آژانس و تاکسی های تلفنی 6 میلیون تومان، مشاغل پر خطر مثل تالارها  16 میلیون تومان و مشاغلی که کم خطرتر بوده اند نیز مشمول 12 میلیون تومان تسهیلات شده اند.

  رئیس اناق اصناف ایران خاطر نشان کرد: روند تسهیلات دهی در حال انجام است ولی اینکه به کندی صورت می گیرد، باید اصلاح شود و دولت نیز تمایل دارد هر چه زودتر این موضوع به نتیجه رسیده و تمام شود.

  ممبینی با بیان اینکه 166 هزار واحد شغلی برای دریافت تسهیلات به بانکها معرفی شده اند، تصریح کرد: ثبت نام در سامانه کارا وزارت کار تا 25 تیر ماه مهلت داشته ولی بانک ها تا پایان مرداد ماه مهلت دارند که این تسهیلات را پرداخت کنند.

  وی در پایان در پاسخ به سؤال که چرا هنوز تعداد زیادی از اصناف در این سامانه ثبت نام نکرده و آیا ممکن است به دلیل کم بودن رقم وام و عدم تأثیر آن در وضعیت صنوف باشد، گفت: اینکه هنوز بسیاری از صنوف مشمول دریافت تسهیلات ثبت نامه نکرده اند، درست است، زیرا معتقدند این تسهیلات باید با سود 12 درصد برگردانده شود و با توجه به رکودی که در بازار وجود دارد، تمایل آنها برای دریافت این تسهیلات کم است.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۸ ماه پیش
    آرشیو