عصر بازاربرنج

کسری بودجه در آمریکا رکورد زد

عصر اعتبار- با توجه به شیوع ویروس کرونا در آمریکا، شکاف عمیقی در میان افزایش عظیم هزینه ها و افت شدید درآمد شکل گرفته که منجر شده آمریکا در ماه ژوئن (خرداد) رکورد بی سابقه ۸۶۴ میلیارد دلاری کسری بودجه را به ثبت برساند.

کسری بودجه در آمریکا رکورد زد
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۲۴ تير ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایرنا، به نوشته واشنگتن پست، وزارت خزانه داری آمریکا بامداد سه شنبه گزارش داد: کسری بودجه آمریکا در ماه ژوئن سال گذشته حدود هشت میلیارد دلار بود.

  به دنبال شیوع ویروس کرونا در آمریکا، هزینه های دولت فدرال به بیش از 1.1 تریلیون دلار در ماه ژوئن رسید، این رقم دوبرابر مبالغی است که دولت آمریکا در ماه های گذشته هزینه می‌کرد.

  با تاثیر کرونا بر اقتصاد آمریکا، میزان درآمد مالیاتی جمع آوری شده توسط دولت فدرال تا در حدود 240 میلیارد دلار باقی مانده است، زیرا وزارت خزانه داری مهلت تشکیل اظهارنامه مالیاتی را تا ماه جولای (اواسط مرداد) به تأخیر انداخته است.

  طبق گزارش وزارت خزانه داری آمریکا، با احتساب هزینه های کلان ماه ژوئن کسری بودجه در 9 ماه سال مالی به 2.7 تریلیون دلار رسیده است.

  شکاف عمیق میان هزینه ها و درآمدها در دولت آمریکا نشان دهنده آن است که چه میزان اقتصاد ایالت متحده در برابر تاثیر اقتصادی ویروس کرونا شکننده بوده است.

  به دنبال سیاست های اشتباه ترامپ در عدم جلوگیری از شیوع ویروس کرونا تا کنون بیش از سه میلیون نفر مبتلا به کرونا در آمریکا شناسایی شده‌اند و بیش از 138 هزار نفر هم در اثر این بیماری جان باخته‌اند.

  ترامپ از ابتدا ویروس کرونا را با تصادفات جاده‌ای و آنفلوآنزا مقایسه می‌کرد و آن را ناچیز می‌شمرد.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۷ ماه پیش
    آرشیو