عصر بازاربرنج

عملکرد شبکه بانکی در اعطای تسهیلات به کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا

عصر اعتبار- بانک مرکزی با انتشار اطلاعیه ای به تشریح عملکرد شبکه بانکی کشور در اعطای تسهیلات به کسب و کارهای ناشی از شیوع ویروس کرونا پرداخت.

عملکرد شبکه بانکی در اعطای تسهیلات به کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۲۴ تير ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار»  به نقل از روابط عمومی بانک دی، در اطلاعیه بانک مرکزی بر اساس آخرین گزارش‌ها درباره اعطای تسهیلات به صاحبان کسب و کار آسیب‌دیده از شیوع بیماری کرونا تا تاریخ 22 تیرماه 1399 اعلام شده است تعداد 5 هزار و 550 واحد کسب و کار، بالغ بر 575 میلیارد ریال تسهیلات از شبکه بانکی دریافت کرده‌اند.
  بر اساس این گزارش، تا تاریخ 22 تیر ماه 1399 تعداد 167 هزار واحد کسب و کار، مورد تأیید دستگاه اجرایی ذی‌ربط قرار گرفته و برای اخذ تسهیلات به بانک‌ها و موسسات اعتباری عامل معرفی شده‌اند که از این تعداد، 134 هزار واحد انتخاب و به شعبه بانک یا موسسه عامل مربوطه معرفی شده‌اند. همچنین، تا تاریخ اعلام شده تعداد 11 هزار و 100 واحد به شعب مربوطه مراجعه و در حال تکمیل مدارک و وثایق خود ‌هستند که از این تعداد 5 هزار و 550 واحد کسب و کار، بالغ بر 575 میلیارد ریال تسهیلات دریافت کرده‌اند.
  این اطلاعیه در پایان یادآور شده است، حسب تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا مقرر شده است بانک مرکزی و شبکه بانکی کشور نسبت به تأمین منابع مالی مورد نیاز به منظور اعطای تسهیلات قرض الحسنه یک میلیون تومانی به خانوارهای یارانه بگیر و اعطای تسهیلات به کسب و کارهای آسیب‌دیده از شیوع ویروس کرونا به مبلغ 750 هزار میلیارد ریال اقدام کند که از این مبلغ، 490 هزار میلیارد ریال صرف پرداخت تسهیلات به کسب و کارهای آسیب‌دیده از شیوع ویروس کرونا خواهد شد.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • ۱۵
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۷ ماه پیش
    آرشیو